مرکز هزینه در نرم افزار حسابداری پیمانکاری

۱۳۹۸-۰۴-۱۲
padiranc_us3er9ad1ran
1780

مرکز هزینه در نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

پیمانکار می تواند یک فرد یا یک مجموعه باشد که با عقد قرارداد انجام پروژه را بر عهده بگیرد. هر پیمانکار می تواند به صورت همزمان چندین پروژه را در دست اجرا داشته باشد، طبعاً تعدد پروژه ها باعث می شود که پیمانکار با افراد مختلفی همکاری داشته باشد.

حال نیاز است که پیمانکار علاوه بر اینکه پروژه ها را به تفکیک رهگیری کند بداند در کدام پروژه با چه شخصی همکاری دارد و بتواند گزارش میزان عملکرد این افراد را داشته باشد.

جهت این امر نرم افزار حسابداری پیمانکاری پاد با قابلیت ایجاد پروژه ها ، مرکز هزینه و اضافه کردن در فاکتور این نیاز را پوشش داده است که در ادامه به آموزش استفاده از این قابلیت در نرم افزار پیمانکاری پاد می پردازیم.

 

تعریف تفصیل شناور پروژه (مرکز هزینه) :

جهت تعریف پروژه به منو حسابداری    حساب ها و شناور ها    ایجاد تفصیل مراجعه می کنیم. صفحه ایجاد تفصیل شناور باز می شود.

در صفحه باز شده ، قسمت کد قرار دارد که به صورت پیش فرض توسط سیستم وارد می شود و قابل تغییر نیز می باشد. در بخش عنوان چون در حال تعریف پروژه ها هستیم ، کلمه ی “پروژه ها” را اضافه می کنیم.

از لیست پایین ،

گزینه پروژه را تیک می زنیم و در نهایت با زدن کلید ثبت تفصیل شناور پروژه ها را ایجاد می کنیم.

 

مرکز هزینه

 

ایجاد زیر سطح پروژه ها:

پس از تعریف خود پروژه نیاز است در زیر سطح آن نام پروژه هایی که پیمانکار در آنها مشغول به کار است وارد کنیم. برای ایجاد از قسمت حسابداری    حساب ها و شناور ها    ایجاد زیر سطح تفصیل شناور را انتخاب کرده و با انتخاب پروژه صفحه ایجاد زیر سطح را باز می کنیم.

در این صفحه همانطور که در تصویر مشاهده می کنید با نگهداشتن کلید های  ” Ctrl+Space ”  نشانگر به سمت چپ صفحه می رود تا با تایپ کردن نام پروژه در قسمت عنوان و زدن کلید اضافه در انتهای صفحه ، پروژه مربوطه نیز ایجاد شود.

 

مرکز هزینه

 

فعال کردن پروژه ها (مرکز هزینه) در فاکتور:

پس از تعریف پروژه ها و زیر سطح های آن نیاز است که برای استفاده از این پروژه ها در فاکتور ، این گزینه را در فاکتور فعال کنیم. برای این فعال سازی از منوی تنظیمات مدیریتی    تنظیمات عملیات فاکتور    فاکتور استاندارد    اصلاح رو انتخاب می کنیم.

صفحه اصلاح عملیات باز می شود…  در قسمت “کد عملیات” برای اصلاح فاکتوری که می خواهیم گزینه پروژه ها در آن فعال باشد را انتخاب می کنیم که ما در این جا به عنوان مثال فاکتور خرید را انتخاب می کنیم.

از قسمت بالای این صفحه، با کلیک بر گزینه های فاکتور صفحه مربوط به آن را باز می کنیم.از قسمت سمت چپ این صفحه بخش تنظیمات سطح شناور با کلیک بر کلمه تنظیمات سطح شناور ، بخش تنظیمات باز می شود.

در قسمت سطح شناور ۱ از لیست کشویی موجود در این بخش نوع شناور خاص را انتخاب می کنیم و با کلیک بر گزینه انتخاب از لیست باز شده پروژه را انتخاب می کنیم و در نهایت با زدن کلید ثبت کلیه تنظیمات وارد شده را ذخیره می کنیم.

 

مرکز هزینه

 

استفاده از پروژه ها (مرکز هزینه) در فاکتور:

طبق آموزش ها در مرحله قبل سطح شناورهای پروژه و اشخاص را در فاکتور خرید (به عنوان مثال) فعال کردیم. از منوی خرید و فروش ، فاکتور خرید استاندارد را باز می کنیم.

با ثبت شماره فاکتور ، تاریخ فاکتور ، انبار مربوطه و همچنین ثبت طرفین فاکتور به گزینه پروژه ها می رسیم که با عنوان سطح ۱ در فاکتور نشان داده می شود ، با زدن کلید Enter در قسمت سطح ۱  لیست پروژه ها باز می شود…   از لیست باز شده پروژه ای که در حال زدن فاکتور خرید برای آن هستیم را با زدن کلید Enter انتخاب می کینم ، همچنین همین کار را برای اضافه کردن اشخاص  که سطح ۲ نامیده می شود انجام می دهیم یعنی شخصی که مربوط به این پروژه  و مربوط به فاکتور خرید آن پروژه است را تعیین می کنیم.

با زدن کلید Enter به بخش اضافه کردن کالا ها می رویم و کالا هایی که مربوط به این فاکتور می باشد و برای این پروژه خریداری کرده ایم را اضافه می کنیم و در نهایت با زدن کلید ثبت فاکتور را ثبت می کنیم.

 

مرکز هزینه

 

نکته: توجه فرمایید کلیه مراحل برای ایجاد اشخاص و استفاده آن در فاکتور همانند مراحل گفته شده برای ایجاد پروژه ها می باشد.

پیمانکار با ثبت کلیه فاکتور ها و هزینه های مربوط به هر پروژه (مرکز هزینه) در نرم افزار حسابداری پیمانکاری پاد طبق آموزش مرحله به مرحله در بالا، در نهایت می تواند با رفتن به منوی حسابداری و انتخاب گزارش های تفصیل شناور کلیه گزارشات مربوط به پروژه ها و اشخاص را به صورت جامع رهگیری کند.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۸-۰۳-۱۲

ورود مواد اولیه به خط تولید و تخصیص هزینه ها   در شرکت های تولیدی پس از خرید مواد اولیه برای خط تولید مجموعه ، حسابدار می بایست این ورود را  در نرم افزار حسابداری تولیدی ثبت نماید تا بتواند رهگیری مرحله به مرحله ای از تولید داشته باشد. برای ثبت این ورود در نرم […]

۱۳۹۷-۱۲-۲۳

آموزش تنظیمات فاکتور سریع نرم افزار حسابداری رستوران   در حسابداری رستوران ، فست فود ها و کترینگ ها بخش های فروش و صندوق نقش مهمی را بر عهده دارند. نرم افزار رستوران پاد نیز جهت بهبود روند کاری این بخش و افزایش سرعت عمل کارکنان ، فاکتوری تحت عنوان فاکتور سریع در نرم افزار […]

۱۳۹۸-۰۲-۳۰

ایجاد فاکتورهای تولید و مصرف در نرم افزار تولیدی   لینک فاکتور تولید و مصرف همانطور که می دانید به ازای تولید هر محصول باید کالاهایی مصرف شوند تا فرایند تولید رخ دهد. میزان مصرف این کالاها و چگونگی پیاده سازی آن در روند تولید طی فرمول ساخت و تولید در مقالات قبلی توضیح داده شده […]

۱۳۹۸-۰۱-۱۱

 ایجاد فاکتورهای طبخ غذا و مصرف مواد اولیه در حسابداری رستوران و کیترینگ   لینک فاکتور طبخ و مصرف بعد از فرمول دهی به غذاهای طبخ شده نیاز به استفاده از فاکتور طبخ می باشد. به منظور اینکه این دو فاکتور به یکدیگر مرتبط شوند باید عملیات لینک آنها انجام شود .   از منوی […]

*    
*