فرمول ساخت و انواع فاکتور در نرم افزار کشتارگاه طیور و دام

۱۳۹۷-۱۲-۲۷
padiranc_us3er9ad1ran
2146

فرمول ساخت و تولید در کشتارگاه طیور و دام

 

از این بخش برای فرمول دهی به کالاهای فرآوری و کالاهای نهایی ساخته و تولید شده استفاده می نماییم . از منوی انبار ، فرمول ساخت و تولید را انتخاب می نماییم . در قسمت سمت راست کالاهای وارد شده در سیستم نمایش داده می شود . برای مثال کالای بسته ران و سینه هلندی را انتخاب میکنیم . در قسمت سمت چپ با استفاده از علامت “+” در پایین کادر ( طبق تصویر) یا کلیدهای ctrl+insert  به فرمول دهی می پردازیم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

در پنجره نمایش داده شده با انتخاب کلید ENTER بر روی گزینه “کد کالاهای زیر مجموعه” لیست کالاها نمایش داده می شود. کالای “ران” که در این محصول استفاده شده را انتخاب می کنیم.

در قسمت مقدار ، مقدار مصرف این کالا به ازای تولید یک واحد بسته ران و سینه هلندی را وارد می نماییم .کلید ثبت را انتخاب می نماییم تا کالا به لیست فرمول اضافه گردد.برای ورود سایر کالاهای مصرف شده در این محصول به همین ترتیب عمل میکنیم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

 

در صورتی که تولید یک کالا تحت تاثیر دستمزد و سربار باشد از گزینه ثبت دستمزد و سربار ( طبق تصویر ) استفاده میکنیم . در این قسمت مقدار سربار و دستمزد را وارد کرده تا این مقادیر نیز در فرمول لحاظ شود.

  برای اصلاح کالاها در قسمت فرمول بعد از انتخاب کالا در لیست از کلید ctrl+home و یا کلید (علامت مداد)  در قسمت پایین کادر سمت چپ استفاده میکنیم . بعد از انجام تغییرات کلید ثبت را انتخاب می نماییم .

  برای حذف کالا در قسمت فرمول بعد از انتخاب کالا در لیست از کلید ctrl+del یا کلید (سطل آشغال) در قسمت پایین کادر سمت چپ استفاده می کنیم . در پنجره بعد کلید بله را انتخاب مینماییم.

 

 

انواع فاکتور ها در نرم افزار کشتارگاه پاد

 

فاکتورها بسته به نوع و پروسه کاری می توانند متفاوت باشند . در این قسمت طبق مراحل کاری ذکر شده به توضیح فاکتورها خواهیم پرداخت . لازم به ذکر است فاکتورها به نسبت مراحل کاری هر کشتارگاه قابل طراحی و ایجاد می باشند.

 

مرحله کشتار :

طبق پروسه کاری ذکر شده ، بعد از خرید و ثبت آن توسط فاکتور خرید ، مرحله کشتار و تبدیل مرغ زنده به مرغ گرم می باشد. این مرحله طی فاکتور کشتار ثبت می گردد. از منوی خرید و فروش ، فاکتور استاندارد را انتخاب می کنیم . سپس از لیست فاکتورها فاکتور مربوط به مرحله کشتار را انتخاب می کنیم و ENTER می زنیم. (چنانچه در لیست فاکتورهای نرم افزارتان ، فاکتورهایی نظیر فاکتور کشتار – فاکتور تجزیه و… ندارید ; می بایست این فاکتور ها را ایجاد نمایید  __  آموزش ایجاد این فاکتور ها در مقالات دیگر توضیح داده شده است)

در فاکتور نمایش داده شده با انتخاب کلید روی فیلد ها اطلاعات مورد نظر برای فاکتور را وارد می کنیم . اطلاعاتی مانند :

۱- شماره فاکتور          ۲- تاریخ فاکتور             ۳- کد انبار              ۴- کد پارتی بار

بعد از ورود اطلاعات فاکتور اطلاعات مربوط به کالا را وارد کرده و ثبت مینماییم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

 

بعد از ثبت فاکتور ، فاکتور تولید اجزا به صورت خودکار نمایش داده می شود . در این فاکتور با توجه به فرمول تجزیه برای کالای انتخابی ، کالاهای بدست آمده از کشتار و مبلغ بهای تمام شده هر یک از آنها نمایش داده می شود. اطلاعات را بررسی کرده و ثبت می کنیم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

 

بدین ترتیب موجودی کالای مرغ زنده کاهش یافته و موجودی کالاهای تولید شده از کشتار افزایش می یابد. البته طی ثبت این فاکتور ، اتفاقات زیادی پشت قضیه نرم افزار حسابداری کشتارگاه پاد می افتد…برای مثال نرم افزار میزان افت بار کشتار و درصد تلفات بار را با توجه به فرمول های اولیه و پروسه ای که چیدمان شده است حساب می کند.

 

مرحله تجزیه :

در مرحله بعد که مرغ گرم تجزیه می شود ، از فاکتور تجزیه استفاده می کنیم . از منوی خرید و فروش فاکتور استاندارد را انتخاب می کنیم . از لیست فاکتورها فاکتور تجزیه را انتخاب کرده و ENTER می زنیم .

اطلاعات فاکتور و کالا را وارد می کنیم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

 

بعد از ورود اطلاعات کالای مرغ گرمی که تجزیه شده است کلید ثبت را انتخاب می کنیم . فاکتور تولید اجزا به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود.

در این فاکتور بر اساس فرمول تجزیه اختصاص داده شده به کالای مرغ هلندی ، کالاهای حاصل از فرآیند تجزیه ، وزن و بهای تمام شده آنها نمایش داده می شود. با انتخاب کلید ثبت ، عملیات ذخیره می گردد. موجودی کالای مرغ هلندی کاهش یافته و موجودی کالاهای تولید شده از عملیات تجزیه افزایش می یابد.

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه

 

مرحله فرآوری :

در این مرحله برای تولید کالاهای فرآوری شده ، در منوی خرید و فروش ، فاکتور استاندارد را انتخاب کرده و از لیست باز شده ، فاکتور فرآوری را باز می کنیم . بعد از باز کردن فاکتور و ورود اطلاعات آن ، کلید ثبت را انتخاب می نماییم .

 

نرم افزار حسابداري پاد

بعد از ثبت فاکتور ، فاکتور مصرف فرآوری به صورت خودکار نمایش داده می شود.

 

نرم افزار حسابداري پاد

 

در این فاکتور طبق فرمولی که به کالای شنسیل در فرمول ساخت و تولید داده بودیم کالاهای مصرف شده نمایش داده می شوند . همچنین مقدار و بهای تمام شده آنها محاسبه گردیده است . فاکتور را ثبت کرده تا موجودی شنسیل افزایش و موجودی مواد مصرف شده در سیستم کاهش یابد .

 

مرحله تولید و بسته بندی :

از منوی خرید و فروش ، فاکتور استاندارد را انتخاب می کنیم . فاکتور بسته بندی را انتخاب کرده و ENTER می زنیم . اطلاعات مربوط به کالا را وارد می کنیم .

 

نرم افزار حسابداري کشتارگاه پاد

 

بعد از ورود اطلاعات فاکتور و کالا کلید ثبت را انتخاب می کنیم . فاکتور مصرف بسته بندی به صورت خودکار نمایش داده می شود. در این فاکتور کالاها طبق فرمول ساخت و تولیدی که به کالای بسته ران و سینه هلندی داده بودیم نمایش داده شده و مقدار و مبلغ بهای تمام شده آن محاسبه گردیده است . به این ترتیب موجودی کالای بسته ران و سینه هلندی در انبار مربوطه افزایش و موجودی کالاهای مصرفی کاهش یافته اند .

 

نرم افزار حسابداري پاد

 

 

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۷-۰۹-۲۳

راهکار تولید _ عرضه کالا به بازار علاوه بر رفع نیاز متقاضیان کالا باعث ایجاد اشتغال نیز می گردد. یکی از ارکان اصلی برای عرضه کالای به موقع و متناسب با نیاز بازار ، بخشهای تولیدی می باشند. کارخانجات تولیدی با توجه به نیاز بازار اقدام به تولید محصولات می نمایند. نکته حائز  اهمیت در […]

۱۳۹۸-۰۱-۱۱

فرمول آنالیز طبخ در حسابداری کیترینگ و رستوران – فاکتورهای طبخ و مصرف   در حسابداری کیترینگ و رستوران ها ، فست فود ها و فودکورت ها همانند سایر اصناف مسئله مهم بدست آوردن سود می باشد . بنابراین حسابداران صنف رستوران باید طی محاسبات خود عوامل موثر بر سود و زیان مجموعه از جمله […]

۱۳۹۸-۰۲-۳۰

ایجاد فاکتورهای تولید و مصرف در نرم افزار تولیدی   لینک فاکتور تولید و مصرف همانطور که می دانید به ازای تولید هر محصول باید کالاهایی مصرف شوند تا فرایند تولید رخ دهد. میزان مصرف این کالاها و چگونگی پیاده سازی آن در روند تولید طی فرمول ساخت و تولید در مقالات قبلی توضیح داده شده […]

۱۳۹۷-۱۲-۲۲

فرمول دهی ساخت در حسابداری تولیدی   در هر کارخانه تولیدی ، با توجه به نوع و تقاضای بازار هدف چندین هزار کالا تولید می شود. قاعدتاً نکته حائز اهمیت برای مالکان این کارخانه ها میزان مصرف مواد اولیه در هر تولید ، هزینه های سربار و در نهایت بهای تمام شده هر کالای تولید […]

*    
*