پشتیبانی


پشتیبانی نرم افزار

در زمان خرید و انتخاب نرم افزار یکی از معیارهای هر موسسه یا شرکت، خدمات پس از فروش و پشتیبانی آن نرم افزار می باشد. در این راستا شرکتهای نرم افزاری سعی در ارائه خدمات فنی نموده اند تا بتوانند برای رفع سوالات ، اشکالات و موارد درخواستی کاربران راهنمای آنها باشند.

لازم به ذکر  است که پوشش و نحوه ارائه خدمات باتوجه به فعالیت و نوع کالا و خدمات ارائه شده توسط شرکتها متفاوت می باشد. گروه نرم افزاری پاد برای ارائه هرچه بهتر خدمات از روشهای ذیل استفاده می نماید :

  • خدمات تلفنی : کاربران گرامی برای دریافت خدمات با استفاده از خطوط تلفن می توانند به صفحه تماس با پاد رجوع کرده و با واحد خدمات تماس حاصل نمایند.

 

  • خدمات اینترنتی : تقریباً در اکثر مواقع مشکلات کاربران نرم افزار حسابداری پاد ساده و قابل حل می باشد و عمدتاً در ارتباط با نحوه کارکرد نرم افزار سوالاتی مطرح می نمایند که در این صورت همکاران واحد خدمات پاد امکان اتصال به سیستم کاربران را از راه دور توسط نرم افزارهای مدیریت از راه دور همانند AnyDesk را دارند…کافیست کاربر به اینترنت در محل خود متصل شود و از کارشناسان پشتیبانی راهنمایی بگیرد.

 

  • اعزام کارشناس : در صورت نصب نرم افزار های تحت شبکه و آنلاین و یا خدمات نرم افزار هایی که از راه دور امکان انجام ندارند ، گروه نرم افزاری پاد کارشناسان متخصص در زمینه ی مرتبط را به محل مشتری اعزام می نماید.

 

  • پشتیبانی آنلاین : با ورود به سایت ، پنجره ی گفتگوی آنلاین نمایش داده می شود . در قسمت type می توانید سوالات خود را در خصوص نرم افزار با کارشناس مطرح نمایید.

 

تمدید پشتیبانی

ارائه خدمات نرم افزار از زمان خرید تا یک سال رایگان می باشد . بعد از اتمام گارانتی یک سال رایگان ، در صورت نیاز و تمایل کاربر به خدمات پشتیبانی ، تمدید به یکی از روش های زیر انجام می پذیرد :

  • کاربر تمایل دارد که برای یک سال گارانتی خود را تمدید کند . در این صورت وجه پشتیبانی ۱۰ درصد مبلغ فاکتور می باشد که پس از واریز آن به حساب شرکت ، فیش واریزی را همراه با کد ۶ رقمی مندرج بر روی قفل سخت افزاری به شماره تلگرامی ۰۹۱۲۸۴۸۹۱۵۹ ارسال نمایید. بعد از تایید فیش واریزی توسط واحد مالی پشتیبانی یک ساله برای کاربر فعال می گردد.

 

  • کاربر تمایل دارد برای رفع یک مورد درخواستی از خدمات پشتیبانی استفاده نماید. در این صورت وجه پشتیبانی طبق تعرفه به حساب شرکت واریز می گردد . پس از طی مراحل بعد از واریز همانند بند پیشین مورد درخواستی توسط کارشناس بررسی میگردد.