ایجاد فاکتورهای تولید و مصرف نرم افزار تولیدی

۱۳۹۸-۰۲-۳۰
padiranc_us3er9ad1ran
1069

ایجاد فاکتورهای تولید و مصرف در نرم افزار تولیدی

 

لینک فاکتور تولید و مصرف

همانطور که می دانید به ازای تولید هر محصول باید کالاهایی مصرف شوند تا فرایند تولید رخ دهد. میزان مصرف این کالاها و چگونگی پیاده سازی آن در روند تولید طی فرمول ساخت و تولید در مقالات قبلی توضیح داده شده است. پس از فرمول دهی جهت ورود این کالاها به چرخه تولید و همچنین رهگیری آن ها در انبار ها نیاز است که طی فاکتور در نرم افزار تولیدی ، این کالا ها را به ثبت برسانیم.

جهت پوشش دهی  این امر در نرم افزار تولیدی پاد از فاکتور تولید و مصرف استفاده می کنیم. برای ثبت تولید و کسر مصرف ها نیاز است که همزمان با ثبت فاکتور تولید ، فاکتور مصرف هم ثبت شود که این ثبت همزمان مستلزم لینک فاکتور تولید و مصرف می باشد.

برای برقراری این لینک مراحل را به ترتیب زیر انجام می دهیم :

۱- منوی تنظیمات مدیریتی  تنظیمات عملیات فاکتور  استاندارد اصلاح را انتخاب می کنیم.

۲- در قسمت “کد عملیات برای اصلاح” با زدن ENTER و باز شدن لیست فاکتور ها ، فاکتور تولید را انتخاب می کنیم.

۳- از بخش ” انبار “، انباری که کالای تولیدی در آن قرار می گیرد را جایگذاری می کنیم ‌ٰـ همچنین می توانیم با انتخاب گزینه ی “در فاکتور سوال شود” انبار مورد نظر را در هنگام ثبت فاکتور اضافه کنیم.

۴- وارد بخش تنظیمات تولید و صدور فاکتور خودکار می شویم ، در کادر “تولید/مصرف”  به دلیل اینکه فاکتور ، فاکتور تولید است گزینه تولید را تیک دار می کنیم.

۵- در کادر پایین  “فاکتور مصرف باز شود” را تیک می زنیم , کلید “انتخاب عملیات” روشن می شود. با کلیک روی انتخاب عملیات لیست فاکتورها نمایان می شود .از این لیست فاکتور مصرف را انتخاب می کنیم و از این طریق پس از ثبت هر فاکتور تولید ، فاکتور  مصرفی که در اینجا انتخاب کردیم باز خواهد شد.

۶- گزینه ی ” فاکتور مصرف در هنگام ثبت باز شود ” را تیک می زنیم .

۷- در مرحله آخر با زدن کلید ثبت ، تنظیمات را ثبت می کنیم.

 

نرم افزار حسابداری تولیدی

 

ایجاد فاکتور تولید و مصرف

فاکتور تولید:

فاکتور های تولید و مصرف در نرم افزار تولیدی پاد به صورت پیش فرض قرار دارند اما گاهاً نیاز به تعریف هر یک از این فاکتور ها می باشد‌ ـ مثلاً در مواردی که تولید به صورت چند مرحله ای رخ می دهد. در این صورت باید برای هر مرحله از تولید یک فاکتور ایجاد شود که امکان رهگیری تولید به صورت مرحله به مرحله نیز فراهم شود.

جهت تعریف فاکتور تولید ابتدا منوی تنظیمات مدیریتی تنظیمات عملیات فاکتور فاکتور استاندارد ایجاد را انتخاب می کنیم.

۱- قسمت “کد عملیات” کد فاکتوری که در حال ایجاد آن هستید را به صورت پیش فرض نشان داده است.

۲- در بخش “عنوان عملیات” نام فاکتور تولید مدنظر خود را وارد می کنیم.

۳- برای انبار ، انباری که کالا های تولیدی در آن قرار می گیرند را اضافه می کنیم , هم چنین می توانیم با انتخاب گزینه “در فاکتور سوال شود” انبار را در هنگام ثبت فاکتور اضافه کنیم.

۴- در کادر “ورود و خروج “با توجه به اینکه این فاکتور تولید است و باعث ورود کالا می شود گزینه “ورود “را تیک می زنیم.

۵- برای بخش تاثیر در میانگین ، “با تاثیر مستیم “را انتخاب می کنیم.

۶- از گزینه های نوع عملیات فاکتور گزینه “هیچکدام” را تیک می زنیم.

۷- نوع عملیات و ثبت سفارشات / امانتی گزینه ” هیچکدام ” را تیک دار می کنیم.

۸- بعد از انجام تنظیمات اصلی که در بند های قبلی ذکر شد ، وارد “تنظیمات قیمت” شده و “الگوی تعیین بها” را انتخاب می کنیم.

۹- در قسمت تنظیمات سند سند صادر شود ، گزینه “خیر” را انتخاب کرده ، گزینه تنظیمات بدهکار بستانکار روشن خواهد شد با انتخاب این گزینه در پنجره نمایش داده شده گزینه “شخص فاکتور سوال نشود ” را انتخاب می کنیم و کلید قبول را می زنیم تا فاکتور تولید ایجاد شود.

 

نرم افزار حسابداری تولیدی

 

فاکتور مصرف:

جهت تعریف فاکتور مصرف در نرم افزار تولیدی ابتدا از منوی تنظیمات مدیریتی تنظیمات عملیات فاکتور فاکتور استاندارد و ایجاد را انتخاب می کنیم.

۱- قسمت “کد عملیات” کد فاکتوری که در حال ایجاد آن هستید را به صورت پیش فرض نشان داده است.

۲- در بخش “عنوان عملیات “نام فاکتور تولید مد نظر خود را وارد می کنیم.

۳- برای انبار ، انباری که کالا های مصرفی در آن قرار دارند را اضافه می کنیم هم چنین می توانیم با انتخاب گزینه “در فاکتور سوال شود ” انبار را در هنگام ثبت فاکتور اضافه کنیم.

۴- در کادر “ورود و خروج “با توجه به اینکه این فاکتور مصرف است و باعث خروج کالا می شود گزینه “خروج “را تیک می زنیم.

۵- برای بخش تاثیر در میانگین ، “با تاثیر مستیم “را انتخاب می کنیم.

۶- از گزینه های نوع عملیات فاکتور گزینه “هیچکدام” را تیک می زنیم.

۷- نوع عملیات و ثبت سفارشات / امانتی گزینه ” هیچکدام ” را تیک دار می کنیم.

۸- بعد از انجام تنظیمات اصلی که در بند های قبلی ذکر شد ، وارد “تنظیمات قیمت” شده و “الگوی تعیین بها” را انتخاب می کنیم.

۹- در قسمت تنظیمات سند، سند صادر شود ، گزینه “خیر” را انتخاب کرده ، گزینه تنظیمات بدهکار بستانکار روشن خواهد شد با انتخاب این گزینه در پنجره نمایش داده شده گزینه “شخص فاکتور سوال نشود ” را انتخاب می کنیم و کلید ثبت را میزنیم تا فاکتور مصرف ایجاد شود.

 

نرم افزار حسابداری تولیدی

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۷-۱۲-۲۷

فرمول ساخت و تولید در کشتارگاه طیور و دام   از این بخش برای فرمول دهی به کالاهای فرآوری و کالاهای نهایی ساخته و تولید شده استفاده می نماییم . از منوی انبار ، فرمول ساخت و تولید را انتخاب می نماییم . در قسمت سمت راست کالاهای وارد شده در سیستم نمایش داده می شود […]

۱۳۹۷-۱۲-۲۳

آموزش تنظیمات فاکتور سریع نرم افزار حسابداری رستوران   در حسابداری رستوران ، فست فود ها و کترینگ ها بخش های فروش و صندوق نقش مهمی را بر عهده دارند. نرم افزار رستوران پاد نیز جهت بهبود روند کاری این بخش و افزایش سرعت عمل کارکنان ، فاکتوری تحت عنوان فاکتور سریع در نرم افزار […]

۱۳۹۸-۰۴-۱۲

مرکز هزینه در نرم افزار حسابداری پیمانکاری   پیمانکار می تواند یک فرد یا یک مجموعه باشد که با عقد قرارداد انجام پروژه را بر عهده بگیرد. هر پیمانکار می تواند به صورت همزمان چندین پروژه را در دست اجرا داشته باشد، طبعاً تعدد پروژه ها باعث می شود که پیمانکار با افراد مختلفی همکاری […]

۱۳۹۷-۱۲-۲۷

پارتی بار و نحوه ثبت آن در حسابداری تولید   در فرآیند تولید جهت تولید کالاها چندین نوع بار مواد مصرفی وارد کارخانه می شود ، نکته حائز اهمیت در حسابداری تولید این است که نیاز داریم بدانیم پارتی بار وارد شده در چه تاریخی وارد شده ، دارای چه ویژگی هایی می باشد ، […]

*    
*