واحد پشتیبانی

۱۳۹۷-۰۹-۱۵
padiranc_us3er9ad1ran
222

معرفی واحد پشتیبانی گروه نرم افزاری پاد

لزوم استفاده روز افزون از نرم افزار ها باعث شده تا کاربران در تمام شرکتهای نرم افزاری با واژه پشتیبانی برخورد نمایند. همچنین گستردگی دانش و فناوری ، افراد را در حوزه های مختلف به دانش یکدیگر نیازمند نموده است بنابراین افرادی که کاربران نرم افزارها هستند نیاز به راهنمایی و پشتیبانی برای استفاده از نرم افزارها دارند . گروه نرم افزاری پاد در واحد پشتیبانی خود به رفع نیاز ها و موارد نرم افزاری جهت بهبود و تسهیل کاربری مشتریان می پردازد . در این واحد کارشناسان پشتیبانی در تایم کاری شرکت (۸-۱۷ شنبه تا چهارشنبه و ۸- ۱۳ پنج شنبه ها ) آماده ارائه خدمات پشتیبانی به کاربران و حل مشکلات احتمالی آنان می باشد.

با توجه به گسترش شبکه های ارتباطی و اینترنتی با سرعت بالا و دسترسی آسان تمام شرکتها و موسسات به اینترنت ، امروزه شرکتهای نرم افزاری برای ارائه خدمات خود از این امکان استفاده کرده و دیگر نیازی به اعزام کارشناس در محل ندارند. گروه نرم افزاری پاد با استفاده از  ابزارها و نرم افزارهای مرتبط با اینترنت خدمات پشتیبانی خود را در کوتاه ترین زمان ارائه می دهد. این کار علاوه بر کاهش هزینه های پشتیبانی باعث افزایش سرعت و بهروری کار خدمات و پشتیبانی می گردد.

اهم وظایف واحد پشتیبانی گروه نرم افزاری پاد

از جمله وظایف اصلی واحد پشتیبانی گروه نرم افزاری پاد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نصب نرم افزار : بعد از دریافت پک نرم افزاری کارشناسان واحد پشتیبانی از طریق برنامه انی دسک (Any Desk) به سیستم کاربر ریموت شده و مراحل نصب نرم افزار را انجام می دهند.

 

  • نصب کلاینت ها ( کلاینت داخلی و نقطه آنلاین ) : در صورتیکه کاربران از سیستم های شبکه استفاده نمایند و نیاز به استفاده همزمان از نرم افزار توسط چند کاربر باشد ، نصب کلاینت ها ( داخلی و خارجی ) توسط کارشناسان صورت می گیرد. لازم به ذکر است در صورتی که شبکه گسترده باشد و یا کاربر درخواست نصب نرم افزار های اندرویدی و یا فروشگاه اینترنتی را داشته باشد ، کارشناسان به محل اعزام شده و نصب حضوری انجام می پذیرد.

 

  • انجام تنظیمات مربوط به نرم افزار در ویندوز : بعد از نصب نرم افزار تنظیماتی بر روی یندوز انجام می گیرد .

 

  • انجام تنظیمات مدیریتی در نرم افزار طبق نیاز مشتری : تنظیماتی مانند : تنظیمات عملیات فاکتور که شامل اضافه کردن ستون ها ، تنظیمات سند حسابداری ، تنظیمات انبار و…. و همچنین تنظیم کدهای حسابداری طبق نیاز مشتری صورت می گیرد و چیدمان اولیه نرم افزار در این مرحله صورت می گیرد.

 

  • آموزش مشتریان جهت کار با نرم افزار : آموزش نرم افزار در ۳ جلسه و به صورت اینترنتی – تلفنی و از طریق برنامه انی دسک صورت می گیرد برای اطلاعات بیشتر از روند آموزش به بخش آموزش در سایت مراجعه نمایید. همچنین ویدئوهای آموزشی نرم افزار نیز در کانال گروه نرم افزاری پاد (وبسایت آپارات) موجود می باشد.

 

  • رفع خطاهای احتمالی در حین کار با نرم افزار : در برخی موارد ممکن است با خطاهایی رو به رو شوید . خطاهایی نظیر : خطای قفل موجود نیست ، خطای crystal desicion  ، خطای ارسال پارمتر ، خطای چاپ و …. . در صورت مواجه با این گونه خطاها کاربران می توانند با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایند و کارشناسان از طریق برنامه انی دسک به سیستم کاربر ریموت شده و خطا را برطرف نمایند.

 

  • تعویض فایل اجرایی ( آپدیت نرم افزار ) : گروه نرم افزاری پاد همیشه در تلاش است تا نرم افزار را همراه با پیشرفت تکنولوژی بروز نموده و همچنین نیازهای درخواستی کاربران را به آنها ارائه دهد . واحدپشتیبانی فایل های اجرایی بروز شده را برای کاربرانی که تمایل به استفاده از آنها را داشته باشند ، نصب و اجرا می نمایند.

 

  • ارائه کد امنیتی و کد فایل اجرایی : مدتی بعد از نصب برنامه ، کاربران در هنگام ورود به برنامه با کد امنیتی مواجه می شوند که برای حصول اطمینان از استفاده کاربر اصلی از نرم افزار می باشد. همچنین بعد از تعویض فایل اجرایی و یا تغییر پروگرام قفل ، برای ورود به برنامه نیاز به کد فایل اجرایی می باشد که کارشناسان واحد پشتیبانی کد مربوطه را برای کاربر از طریق تلگرام و یا به صورت تلفنی اعلام می نمایند .

 

  • ایجاد تغییرات مورد نظر کاربران در فایل های چاپی : ممکن است کاربران تمایل داشته باشند در فایل خروجی چاپی آنها از فاکتورها یا گزارشات ، تغییراتی نظیر اضافه کردن لوگو شرکت ، اضافه کردن متن و توضیحات ، اضافه یا کم کردن ستونها ، اضافه یا کم کردن فضای هر بخش و ….، انجام پذیرد . در این صورت با ارسال فایل چاپی مورد نظر برای واحد پشتیبانی ، کارشناسان بعد از انجام تغییرات درخواستی کاربر ، فایل چاپی نهایی را در سیستم کاربر اعمال می نماید. برای اطلاعات بیشتر درباره ارسال و دریافت فایل چاپی به بخش سوالات متداول در سایت مراجعه نمایید.

 

  • پاسخ به سوالات کاربران درباره کارکرد منوها و زیر منوها در نرم افزار : با این که کاربران قبل از استفاده از نرم افزار توسط کارشناسان آموزش می بینند اما ممکن است در حین کار با نرم افزار برای آنها سوالاتی پیش بیاید که کارشناسان واحد پشتیبانی در این زمینه نیز راهنمای کاربران خواهند بود.
اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۸-۰۵-۲۳

نرم افزار حسابداری سردخانه بخرید !!   (نرم افزار حسابداری سردخانه) :: سردخانه یک مجموعه با تاسیسات لازم جهت نگهداری محصولات کشاورزی ، مواد غذایی و یا محصولات فاسد شدنی می باشد. سردخانه به وسیله ی عوامل خنک کننده سرد شده و شرایط را برای نگهداری محصولات ذکر شده ، در طولانی مدت فراهم می […]

۱۳۹۸-۰۵-۱۶

کاربرد بهای تمام شده در تولید   چند ساله واحد تولیدتون رو راه اندازی کردید ؟ سودتون خوبه یا اون چیزی نیست که انتظارشو داشتید ؟ برای سودآوری بیشتر اولین راه حلی که به ذهن میرسه افزایش فروش هست ولی تو این شرایط بازار افزایش فروش یکم سخته . راه حل دوم کاهش هزینه هاست […]

۱۳۹۸-۰۵-۱۶

بهترین نرم افزار حسابداری رستوران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟     روند پیشرفت حسابداری رستوران ها   امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی ، شاهد پیشرفت روزافزون صنعت غذا و رستوران ها هستیم. همانطور که شما هم مسلماً میدانید ، بهترین نرم افزار حسابداری رستوران می تواند موجب مدیریت و کنترل هر چه […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۹

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری کیترینگ   آنچه مدیران کیترینگ باید بدانند: یکی از مهمترین عوامل موفقیت هر کیترینگ مدیریت آن و توانایی های مدیر در این زمینه می باشد . البته مدیریت موفق هم بستگی به عوامل زیادی دارد ، به عنوان مثال  شخص مدیر باید آشپز لایق و مهمان نواز قابلی باشد. […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۵

واحد فروش و بازاریابی امروزه رقابت شدید و سرعت بالای تغییرات در بازار و تقاضاهای پیش بینی نشده باعث شده تا اهمیت برنامه ریزی برای فروش و بازاریابی دو چندان گردد به طوریکه ایجاد واحد فروش و بازاریابی به یکی از اهداف اولیه هر شرکت و موسسه ای تبدیل شده است . اما در این […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۴

مدیریت رستوران با ۱۰ روش آسان   هر مدیر خواهان یک مجموعه منظم و قدرتمند است ، این نظم و قدرت در گرو مدیریت صحیح مدیر مجموعه خواهد بود. “مدیریت”  علم اداره افراد و همچنین منابعی است که هر فرد در اختیار دارد. یک مدیر رستوران نیز باید اطلاعات کافی در مورد همه جنبه های […]

*    
*