واحد فروش و بازاریابی

۱۳۹۸-۰۴-۲۵
padiranc_us3er9ad1ran
2383

واحد فروش و بازاریابی

امروزه رقابت شدید و سرعت بالای تغییرات در بازار و تقاضاهای پیش بینی نشده باعث شده تا اهمیت برنامه ریزی برای فروش و بازاریابی دو چندان گردد به طوریکه ایجاد واحد فروش و بازاریابی به یکی از اهداف اولیه هر شرکت و موسسه ای تبدیل شده است . اما در این میان شرکت ها و موسساتی که با شناخت بازار هدف از ابتدای کارشان به ایجاد این واحد توجه نموده اند ، در بازار کنونی نیز موفق تر عمل می نمایند. زیرا توجه به اهمیت بازاریابی و فروش کلید موفقیت هر شرکت و موسسه ای می باشد. ارتباط مستقیم واحد بازاریابی و فروش با مشتری که رکن اصلی هر کسب و کاری است ، دلیل اثبات اهمیت این واحد می باشد. جذب ، حفظ و تلاش برای کسب رضایت مشتری از اصلی ترین اهداف این واحد ها هستند.

گروه نرم افزاری پاد نیز با در نظر گرفتن اهمیت رضایتمندی مشتریان و تاثیر واحد فروش و بازاریابی بر حفظ رضایت آنان بر آن شده است تا با گسترش این واحد در جهت دستیابی به این هدف گام بردارد. واحد بازاریابی و فروش گروه نرم افزاری پاد از ابتدای تاسیس این شرکت همراه مشتریان گرامی بوده است.

اهداف واحد فروش و بازاریابی

بر اساس برنامه ریزی مدیران اهداف اصلی واحد بازاریابی و فروش گروه نرم افزاری پاد بر شرح زیر می باشد :

 • خلق محصولات جدید و کارآمد و همکاری با واحد تحقیق و توسعه : به علت ارتباط بیشتر این واحد با کاربران ، واحد بازاریابی و فروش میتواند در ارائه ایده ها و طرح های جدید با واحد تحقیق و توسعه همکاری نماید . این ایده ها در راستای رفع نیاز کاربرانی که در جستجوی برنامه ها و نرم افزارهای مناسب با نیازشان هستند بسیار کارآمد می باشد.

 

 • کمک به بالا بردن قدرت تصمیم گیری مشتریان هنگام مقایسه با محصولات مشابه : هنگام تهیه نرم افزار ، کاربران برای انتخاب بهتر نیاز به اطلاعات کامل درباره محصولات مشابه دارند . کارشناسان تیم فروش گروه نرم افزاری پاد علاوه بر ارائه اطلاعات درباره نرم افزارهای خود با شناخت کامل نیازهای کاربران و محصولات مشابه مشتریان را در جهت تصمیم گیری بهتر یاری می نمایند.

 

 • ایجاد امکان توزیع سریع محصولات و نرم افزارها : یکی از مهمترین ملاک های انتخاب هر نرم افزار دریافت سریع و آسان آن می باشد . بنابراین ایجاد راهی مطمئن و در عین حال پرسرعت برای توزیع محصولات توسط تیم فروش هم از مهمترین وظایف این واحد به شمار می رود.

 

 • ایجاد و افزایش حس رضایتمندی در کاربران : مهمترین هدف گروه نرم افزاری پاد برقراری ارتباطی دوستانه و همیشگی با مشتریان می باشد . ایجاد حس رضایت در کاربران نیز تنها راه رسیدن به این هدف می باشد لذا وظیفه اصلی واحد بازاریابی و فروش ، پیگیری و رفع نیازها و بررسی درخواست های کاربران می باشد تا حس اعتماد و رضایت را در آنها افزایش دهند.

 

 • افزایش قدرت کیفی نرم افزارها : همزمان با بروز رسانی نرم افزار ، توجه به کیفیت و رفع نیاز کاربران نیز دارای اهمیت می باشد لذا ارائه طرح ها و برنامه ها در این زمینه نیز از دیگر وظایف این واحد می باشد.

 

 • قیمت گذاری مناسب برای محصولات و نرم افزارها : شناخت مشتریان و قدرت خرید آنها توسط تیم بازاریابی صورت می گیرد . با توجه به این شناخت و ویژگی های محصول مناسبترین قیمت برای مشتریان و کاربران در نظر گرفته می شود تا رضایت کاربران در این قسمت نیز حاصل گردد.

 

 • ارزش گذاری در پارامتر های محصول در جهت بهبود کیفیت آن : باتوجه به نیازهای متنوع کاربران واحد بازاریابی و فروش باید بتواند بر اساس درجه اهمیت ، نیازهای کاربران را دسته بندی نموده تا واحد برنامه نویسی با این الویت بندی به اجرای برنامه های لازم برای رفع نیاز کاربران بپردازد.

 

 • استفاده از رسانه های گروهی در جهت انتقال اطلاعات درباره محصول به کاربران : امروزه گسترش تکنولوژی و دسترسی عمومی به اینترنت و در نتیجه رسانه های گروهی و اجتماعی باعث ارتباط آسانتر با کاربران و مشتریان شده است . وظیفه واحد بازاریابی و فروش در این زمینه ارائه مطالب و اخبار محصولات می باشد. این اطلاع رسانی باید به صورت روزانه و دائمی باشد.

 

 • بررسی نظرات مشتریان و کاربران : این واحد از طرق گوناگون با مشتریان در ارتباط می باشد و دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان از دیگر وظایف واحد بازاریابی و فروش می باشد.

 

 • انتقال نظرات کارآمد کاربران به واحد تحقیق و توسعه و واحد برنامه نویسی : یکی از پل های ارتباطی بین مشتریان و واحد برنامه نویسی واحد بازاریابی و فروش می باشند . این واحد در زمان تهیه نرم افزار ها توسط مشتریان و بعد از استفاده آنان از نرم افزار به نظر سنجی از مشتریان پرداخته و نظرات و پیشنهادات کاربردی و کارآمد آنان را به واحد های تحقیق و توسعه و واحد برنامه نویسی انتقال می دهد .

 

 • ایجاد ارتباط مستمر با کاربران و ارائه خدمات پس از فروش : واحد بازاریابی و فروش با پیگیری امور مربوط به کاربران فعلی نرم افزارهای گروه نرم افزاری پاد برای بهبود و ارتقا کیفیت ارائه خدمات به مشتریان با انجام تماس های تلفنی در ارتباط مستمر با مشتریان می باشد.

 

 • فروش و پیگیری مشتریان بالقوه : مشتریانی که برای تهیه نرم افزارها با گروه نرم افزاری پاد تماس حاصل می نمایند بعد از دریافت اطلاعات مورد نیاز توسط واحد فروش برای تصمیم گیری نیازمند زمان می باشند . در این بین کارشناسان واحد فروش با این مشتریان در ارتباط بوده و پاسخگوی سوالات آنان در زمینه نرم افزار مورد نظر آنها می باشند.
اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۹-۰۵-۲۰

به یک حسابدار موفق تبدیل شوید   برای اینکه بدانیم چگونه یک حسابدار موفق شویم اول باید بدانیم حسابداری چیست و حسابدار کیست ؟ حسابداری چیست ؟ حسابداری زبان اعداد و ارقام مالی است . این علم زبان تجارت است و زیر مجموعه رشته های مهندسی محسوب می شود . حسابداری سیستمی است که در […]

۱۳۹۹-۰۵-۱۱

خرده فروشی و آنچه درباره آن بدانید   می توان گفت از روزی که بشر به این نتیجه رسید که باید برای تامین مایحتاج خود از محصولات دیگران استفاده کند و تبادلات صورت گرفت، خرید و فروش نیز به وجود آمد . در ابتدا مبادله کالا به کالا بود و رفته رفته با به وجود […]

۱۳۹۹-۰۵-۰۱

شرکت ها و انواع آن   تاسیس شرکت یکی از راه هایی است که افراد مختلف با تاسیس آن به اجرای امور اقتصادی و کسب درآمد می پردازند . اما اینکه شرکت آنها با چند نفر شکل بگیرد ، سرمایه گذاران چه کسانی باشند ، قرار است چه مدت فعالیت کند یا در چه حوزه […]

۱۳۹۹-۰۴-۱۲

استهلاک دارایی ها و روش محاسبه آن یکی از مباحثی که برای برخی حسابداران چالش ایجاد می کند بحث استهلاک دارایی های ثابت در سازمان ، شرکت یا کارخانه می باشد . به علت تنوع در دارایی ها و تنوع در محاسبات انتخاب روش مناسب برای محاسبه استهلا باید با بررسی های دقیق صورت گیرد […]

۱۳۹۹-۰۴-۰۴

بازاریابی در کسب و کار   امروزه رقابت در بازار از مهمترین نکاتی است که مدیریت هر مجموعه به آن توجه می کند . هر شرکت ، کارخانه و مجموعه ای که می خواهد به موفقیت برسد می تواند با کمک اصول بازاریابی و جذب مشتری به این هدف دست یابد . بازاریابی از مراحل […]

۱۳۹۹-۰۲-۱۵

ترازنامه و کاربرد آن در حسابداری همانطور که در تعریف حسابداری آمده است هدف از حسابداری ، ارائه اطلاعات مالی به اشخاص تصمیم گیرنده داخل و خارج از سازمان می باشد تا بتوانند با توجه به این اطلاعات مالی تصمیم گیری های خود را انجام دهند. مثلاً اگر یک مجموعه بخواهد وام و یا تسهیلاتی […]

*    
*