نرم افزار مدیریت کافی شاپ

۱۳۹۸-۱۰-۱۰
daftar
812

نرم افزار مدیریت کافی شاپ

اداره و مدیریت کردن فعالیتی که انجام می دهیم ، در هر شغل و صنفی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یک مدیر است که می تواند روش صحیح انجام کار را پیدا کرده و با آموزش به کارکنان ، کار خود را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد.

یکی از مشاغلی که امروزه در جامعه رواج پیدا کرده و طرفداران خاص خود را دارد ، راه اندازی و مدیریت کافی شاپ ها می باشد. مدیر یک کافی شاپ می بایست با راهکارهای مدیریتی این شغل نیز آشنا گردد تا بتواند با اداره صحیح کافی شاپ خود در دسته ی بهترین ها در بین رقبا خود باشد. در این مقاله می خواهیم با برشمردن موارد مهم مدیریتی و هم چنین شناسایی ویژگی هایی یک نرم افزار مدیریت کافی شاپ راهنمای مدیران باشیم.

مهم ترین بخش مدیریت یک کافی شاپ ، مدیریت بخش نیروی انسانی می باشد. پس از گذشت مدت کوتاهی از فعالیت یک کافی شاپ مدیر می تواند زمان های پرفروش و کم فروش مجموعه خود را مشخص نماید و تعداد پرسنل مورد نیاز خود را برای این زمان ها تعیین کند. پرسنل زمان های پر فروش می بایست دارای سابقه این حرفه بوده و از سرعت عمل بالایی برخوردار باشند . در زمان های کم فروش کافه نیز می توان از افرا کم تجربه استفاده کرد تا در حین کار آموزش های لازمه را نیز دریافت کنند.

 

چیدمان

چیدمان چشم نواز برای یک کافی شاپ عامل مهمی در جلب نظر مشتریان به شمار می آید. انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی دقیق ، پخش موسیقی ، انتخاب رنگ های ملایم در ظروف و میز و صندلی همگی باعث می شوند فضای دل نشینی برای مشتریان ایجاد شود و بخواهند جزء مشتریان دائمی آن کافی شاپ شوند.

نوع دیگری از جلب رضایت مشتریان می تواند این باشد که  بتوانید در نوع ارائه خدمات و سرویس کافی شاپ خود از ایده و روش های نوین و تازه استفاده کنید تا مشتریان به خاطر جذاب و منحصر به فرد بودن نوع خدمات شما ، انتخابتان کنند.

 

تبلیغات

نکته مهم دیگر در بخش مدیریتی ، مدیریت تبلیغات یک مجموعه می باشد. تبلیغات عامل مهم و موثر در فروش هر چه بیشتر در تمامی شغل ها می باشد. در چند دهه ی اخیر با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن فضاهای مجازی تبلیغات در این بستر می تواند بسیار مورد توجه قرار بگیرد. تبلیغات در فضای مجازی به علت وجود کثرت کاربران ، کافه ی شما را به افراد زیادی معرفی می کند و باعث شناخت هر چه بیشتر مجموعه شما می گردد.

با ایجاد بخش های مفرح و هیجان انگیز در زمان های مشخص می توانید گروهی از افراد را به کافه خود دعوت نمایید و با این کار تبلیغی برای کافه خود باشید تا بدانند اینگونه برنامه ها در مجموعه ی شما در حال برگزاری است. روش دیگر این است که با ایجاد باشگاه مشتریان برای مجموعه خود مشتریان وفادار بسازید این امر را می توانید با یک نرم افزار مدیریت کافی شاپ به درستی تحت پوشش قرار دهید. یکی از این نرم افزار ها ، نرم افزار حسابداری رستوران و کافی شاپ پاد می باشد که با دارا بودن بخش باشگاه مشتریان می تواند کمک بزرگی به مدیران کافه ها نماید. با دارا بودن باشگاه مشتریان می توانید به مشتری های خود با هر بار خرید اعتباری اختصاص دهید تا مشوق آنها برای مراجعه های بعدی و پی در پی  به مجموعه خود باشید.

نرم افزار مدیریت کافی شاپ

کیفیت

اساسی ترین بخش مدیریت یک کافی شاپ بخش کنترل کیفیت می باشد. کیفیت محصولات ارائه شده در هر مجموعه می تواند به خودی خود تبلیغ بزرگی برای مجموعه بوده و بتواند به صورت خودکار فروش را روز به روز افزایش دهد. در نتیجه یک مدیر موفق می بایست با چیدمان یک منوی متنوع و با کیفیت در جلب رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود تلاش نماید.  در آموزش ها به پرسنل خود یاد آور شوید که همیشه از مواد اولیه تازه استفاده نمایند و همیشه کیفیت محصول خود را در اولویت قرار دهند.

 

کنترل مواد اولیه

عامل مهم دیگری که می تواند در فروش کافی شاپ شما نقش بسزایی داشته باشد ارائه خدمات شما می باشد. پرسنل کافی شاپ می بایست طبق تجربه و آموزش های دیده شده در زمان حضور مشتری با نهایت تلاش بتوانند بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه دهند. وظیفه یک مدیر در این قسمت این است که با فراهم کردن مواد اولیه و لوازم مورد نیاز پرسنل آنها را در این امر مهم یاری نماید. یک نرم افزار مدیریت کافی شاپ می تواند با هشدار به مدیرمجموعه یادآور شود که زمان تهیه کدام مواد اولیه فرا رسیده است و می بایست هرچه سریعتر آن کالا را برای مجموعه تهیه نماید. نرم افزار حسابداری رستوارن پاد می تواند با فعال سازی نقطه سفارش کالا به مدیریت کافی شاپ با هر بار ورود به برنامه اطلاع دهد که چه مواد اولیه ای به مرحله و نقطه خرید مجدد رسیده اند. به این تریتیب یک مدیر و یا مسئول خرید می تواند در زمان مناسب این مواد مصرفی را تهیه نماید و بتواند درانجام خدمات با بهترین کیفیت نقش بسزایی داشته باشد.

 

دسترسی آسان 

موضوعی  که در انتخاب یک نرم افزار مدیریت کافی شاپ مورد توجه قرار می گیرد دسترسی آسان است. نرم افزاری که برای یک مجموعه کافی شاپ در نظر می گیرید باید بسیار ساده بوده و دسترسی آسانی به تمامی منو های نرم افزار داشته باشد تا پرسنل مجموعه در اوقات شلوغی کار دغدغه ای برای ثبت اطلاعات نداشته باشند. نرم افزار حسابداری پاد با قرار دادن فاکتور سریع در نرم افزار خود این دسترسی را تا حد امکان ساده نموده و این امکان را ایجا کرده است که کاربر صندوق با زدن چند کلیک فاکتور مشتری را صادر نماید.

نرم افزار مدیریت کافی شاپ

 

بهای تمام شده 

برای هر مدیر کافی شاپ مسئله مهم این است که بداند هر محصولی که در مجموعه آماده سازی می شود برای خود او چقدر هزینه داشته و یا به اصطلاح چقدر پای خودش تمام می شود. این کار را می توان با یک نرم افزار مدیریت کافی شاپ تحت پوشش قرار داد ، نرم افزار حسابداری رستوران پاد می تواند بهای تمام شده محصولات هر مجموعه را برای آن ها به طور دقیقی محاسبه نماید. نحوه ی عملکرد این نرم افزار به این ترتیب می باشد که با وارد کردن فرمول برای مواد اولیه مورد نیاز تولید یک محصول ، محاسبات آغاز می شود. با ثبت هر فاکتور تولید محصول ، مواد اولیه به میزانی که در فرمول تعبیه شده از انبار مواد اولیه کسر می شود و با محاسبه هزینه دستمزد وسربار بهای تمام شده دقیقی را محاسبه می نماید.

هر مدیر می تواند با بررسی تمامی جوانب کار  و همچنین نیاز سنجی از مجموعه ، نرم افزار مورد نیاز کار خود را انتخاب نماید ، همچنین با در نظر گرفتن نکات ذکر شده در بالا و بررسی نرم افزار حسابداری رستوران پاد در صفحه ی ما در آپارات و youtube از ویژگی های این نرم افزار مطلع گردد.

جهت  مطالعه  و ذخیره کردن این مقاله میتوانید فایل زیر را دانلود بفرمایید

نرم افزار مدیریت کافی شاپ
اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۸-۰۷-۲۱

نرم افزار اندرویدی مدیریت رستوران   با افزایش چشم گیر تعداد و تنوع رستوران ها رقابت سختی بین آن ها به وجود آمده است. تبدیل یک رستوران عادی با درآمد متوسط به یک رستوران پر درآمد کار ساده ای نیست و به آسانی میسر نمی شود. رستورانداری نیز مانند شغل های مشابه ، یک شغل […]

۱۳۹۸-۰۵-۱۶

بهترین نرم افزار حسابداری رستوران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟     روند پیشرفت حسابداری رستوران ها   امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی ، شاهد پیشرفت روزافزون صنعت غذا و رستوران ها هستیم. همانطور که شما هم مسلماً میدانید ، بهترین نرم افزار حسابداری رستوران می تواند موجب مدیریت و کنترل هر چه […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۹

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری کیترینگ   آنچه مدیران کیترینگ باید بدانند: یکی از مهمترین عوامل موفقیت هر کیترینگ مدیریت آن و توانایی های مدیر در این زمینه می باشد . البته مدیریت موفق هم بستگی به عوامل زیادی دارد ، به عنوان مثال  شخص مدیر باید آشپز لایق و مهمان نواز قابلی باشد. […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۴

مدیریت رستوران با ۱۰ روش آسان   هر مدیر خواهان یک مجموعه منظم و قدرتمند است ، این نظم و قدرت در گرو مدیریت صحیح مدیر مجموعه خواهد بود. “مدیریت”  علم اداره افراد و همچنین منابعی است که هر فرد در اختیار دارد. یک مدیر رستوران نیز باید اطلاعات کافی در مورد همه جنبه های […]

۱۳۹۸-۰۴-۲۴

فرانچایز رستوران _ مزایا و معایب   فرانچایز رستوران یا حق امتیاز چیست؟ در کسب و کارهای کوچک و متوسط برای توسعه تجارت ، شرکت و…  موسسه ای اجازه فروش محصولات خود را توسط شرکت یا موسسه دیگری میدهد و مبلغی از فروش آن شرکت را به عنوان فرانچایز دریافت می کند . در واقع […]

*    
*