نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

۱۳۹۸-۱۱-۲۹
daftar
761

 نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

 

پخش مویرگی به فرآیند یا مسیری گفته می شود که تولید کننده  برای رساندن کالا و خدمات خود به دست مستری طی می کند. اغلب تولید کنندگان محصولات غذایی و بهداشتی از پخش مویرگی استفاده می کنند. پخش مویرگی به عبارت دیگر به این معناست که تولید کننده با در نظر نگرفتن بخش بندی بازار محصولات خود را در همه ی بازار موجود ، توزیع کند.

پخش مویرگی عموماً در مواقعی که مشتریان گزینه های متفاوتی از برند های مختلف را پیش رو داشته باشند ، ضرورت پیدا می کند و اگر محصول شما همه جا در دسترس باشد و مشتری بتواند آن را در راحت ترین و نزدیک ترین مکان به خود تهیه نماید ، بیشترین خریداران را جذب می نماید. علاوه بر تولید کنندگان کالا و خدمات فروشندگان نیز می توانند از پخش مویرگی بهره برده  و با داشتن انواع برند های در فروشگاه خود باعث جلب رضایت بیشتر مشتریان خود می شود.

شرکت های پخش مواد غذایی از نظر ساختار و اندازه با هم متفاوت هستند این شرکت ها به دو دسته ی شرکت های مستقل و وابسته تقسیم می شوند.

شرکت های پخش مویرگی مستقل : این شرکت ها با چندین برند همزمان کار می کنند و اغلب شرکت ها که اقدام به توزیع مویرگی می کنند شرکت های مانند قاسم ایران و به پخش از این دسته شرکت ها می باشند.

شرکت های پخش مویرگی وابسته : شرکت هایی هستند که زیر نظر شرکت های تولیدی خود مشغول به فعالیت هستند و تنها می توانند محصولات شرکت های تولید خود را پخش نمایند. شرکت هایی مثل کاله و پگاه از این دسته می باشد.

نکته : شرکت های پخش از نظر اندازه نیز به شرکت های کوچک محلی ، شرکت های متوسط و شرکت های پخش سراسری تقسیم می گردند.

 

هر واحد فعالیتی که این روزها در جامعه مشغول به فعالیت می باشد دارای محاسبات مالی مربوط به خود می باشد امروزه برای دقیق و ساده تر شدن انجام این محاسبات مالی نرم افزار های حسابداری ارائه شده اند. یکی از این واحدهای فعالیتی که به علت گردش مالی بالا نیاز به محاسبات دقیق حسابداری دارد صنف پخش مویرگی می باشد. در ادامه با تعریف کلی این صنف سعی داریم بهترین نرم افزار حسابداری پخش مویرگی را نیز معرفی نماییم.

 

کانال های توزیع در پخش مویرگی :

شرکت های پخش مواد غذایی برای توزیع محصولات خود از طریق کانال های بازار از جمله عمده فروشی ، نمایندگی ، خرده فروشی ، پیمانکاران توزیع ، اقدام به رساندن محصولات به دست مصرف کننده می نمایند. البته با توجه به نوع شرکت و صنعت آن ممکن است که طول این کانال ها بلند یا کوتاه تر باشد ، مثلا در یک شرکت مواد غذایی از طریق چند کانال به صورت همزمان به عرضه محصول های خود اقدام می کنند.

 

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی

 

همانطور که در ابتدا هم ذکر شد کلیه ی فعالیت هایی که در آن ها اتفاق مالی صورت می گیرد نیاز به محاسبات حسابداری خواهند داشت ، مجموعه هایی که پخش مویرگی دارند از این قاعده مستثنا نیستند. در این گونه شرکت ها با توجه به تعداد زیاد کالاها و تنوع در پخش آن ها باعث می شود که حسابداری پیچیده تری داشته باشند ، این پیچیدگی را می توان با یک نرم افزار حسابداری پخش مویرگی مناسب به امری ساده تبدیل کرد. مطمئناً نرم افزار های حسابداری زیادی در بازار کار وجود دارد که تا به حال چنیدین نام از آنها را شنیده اید ، در ادامه این یک نرم افزار حسابداری پخش مویرگی کمکی به انتخاب حسابدان در بخش تهیه نرم افزار حسابداری می نماییم.

 

تعریف سطوح عوامل فروش :

در حسابداری پخش مویرگی عوامل فروش بخش مهمی از حساب ها را تشکیل می دهند ، یکی از این نرم افزار هایی که کاملاً این موضوع را تحت پوشش قرار دهد ، نرم افزار حسابداری پخش مویرگی پاد می باشد. در این نرم افزار با ایجاد حساب برای هریک از عوامل فروش اعم از سرپرست فروش ، ویزیتور ، موزع و … می توان گردش حساب هر کدام را به صورت دقیق و جز به جز داشته باشیم و در صورت لزوم گزارشات دقیقی در این زمینه به مدیریت ارائه دهیم.

 

تعریف الگوی پورسانت ویزیتور :

در برخی از شرکت های پخش ویزیتورهای زیادی فعالیت می کنند ، مدیر این شرکت ها می تواند به هرکدام از این ویزیتورها با توجه به نوع فعالیت و فروشی که دارند پورسانت جداگانه ای اختصاص دهد مثلا به آقای الف ۳ درصد از کل فروش و به خانم ب ۵ درصد از کل فروش ماهانه  و یا بر اساس تعداد فروش از کالایی خاص درصدی را برای پورسانتش در نظر بگیرد ، به این الگوی پرداخت پورسانت الگوهای تارگتی می گویند. در نرم افزار حسابداری پخش مویرگی پاد قابلیت ایجاد هزاران الگوی تارگتی برای مدیران وجود دارد ، مدیر می تواند با استفاه از تجربه کاری خود الگو هایی برای ویزیتور مورد نظر انتساب می دهد و درصد پورسانت این ویزیتور ها طبق الگو در نرم افزار ثبت گردد.

 

دستیار ویزیتور :

ویزیتور ها به خاطر سبک شغلی خود بخش اعظمی از تایم کاری خود را خارج از مجموعه مشغول به ویزیت و ثبت سفارشان هستند. برای آسان کردن کار ویزیتور ها و همچنین کار حسابداری این مجموعه ها ، سفارشات دستیار هایی به نام دستیار ویزیتور پیشنهاد می شود.

 دستیار های ویزیتور پاد که به دو صورت آنلاین و آفلاین به سیستم سرور حسابداری مجموعه متصل هستند ، می توانند در مواقع ثیت سفارش توسط ویزیتور با اعلام دقیق موجودی انبار ، نمایش تصاویر هر کالا ، ثبت چک دریافتی و پرداختی و با داشتن امکانات دیگر کمک شایانی به ویزیتور و مدیران نماید. همچنین این بازاریاب ها می توانند با اتصال به مسیریاب سیستم سرور حسابداری به مدیر مجموعه مسیر ویزیت صورت گرفته توسط هر ویزیتور را به صورت کلی و در لحظه نمایش دهد.

 

تخفیفات و جوایز :

مورد قابل توجه دیگر که در بحث پخش مویرگی وجود دارد ، بحث تخفیفات موجود در این مجموعه ها می باشد. گاهاً مدیر مجموعه نیاز دارد به مناسبت های مختلف یا برای تبلیغ کار خود می خواهد بر روی کالای خاصی و یا برای حساب خاصی تخفیفات اعمال کند. این نرم افزار حسابداری پخش مویرگی پاد می تواند با ایجاد الگو های مدنظر مدیر بر روی حساب ها و کالاها تخفیفات و جوایزی را به مشتریان و یا حتی ویزیتور های مجموعه خود اعطا کند.

با ایجاد و ثبت این الگوها پس از ثبت هر فاکتور مربوط به حساب ها و کالاهایی که دارای تخفیف و جوایز هستند ، سیستم به صورت خودکار این الگو ها را اعمال کرده و در هر زمان می توان گزارش دقیق و فاکتور به فاکتور از این تخفیفات داشته باشیم.

 

تعریف حالت های مختلف قیمت گذاری :

 در مجموعه های پخش مویرگی به علت تعدد مشتریان این امکان دارد که مدیر مجموعه بخواهد با هر فردی با یک قیمت جداگانه کار کند یا به دلایلی نیاز باشد یک کالا بیش از یک قیمت داشته باشد. در یک نرم افزار حسابداری پخش مویرگی باید این امکان وجود شته باشد که حسابدار بتواند برای یک کالا قیمت های مختلفی را ثبت نماید تا بتواند در مواقع لزوم از هر کدام از قیمت های تعریف شده در سیستم استفاده نماید.

 

با توجه به نکات ذکر شده درباره ی یک نرم افزار پخش مویرگی تا حدودی با ویژگی های یک نرم افزار مناسب پخش آشنا شده ایم حال می توان برای آشنایی بیشتر با ویژگی های نرم افزار حسابداری پخش مویرگی پاد و همچنین آشنایی با محیط و چگونگی عملکرد این نرم افزار به صفحه های ما در آپارات و yotube مراجعه فرمایید در نظر داشته باشید می توانید با تماس با واحد فروش  ما راهنمایی های دقیقی از نرم افزار مناسب شغل خود را دریافت نمایید.

 

 

 

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۸-۱۲-۰۱

نرم افزار اندرویدی پخش مویرگی پخش مویرگی یک واحد توزیع کننده می باشد که وظیفه خرید ، انبار و تحویل یا به اصطلاح فروش محصولات را به خرده فروشان بر عهده دارد. شرکت های پخش مویرگی به شرکتی گفته می شود که کالاهای خود را در پایین ترین سطح کانال های توزیع عرضه می نماید. […]

۱۳۹۸-۰۳-۱۳

فروشگاه اینترنتی (وبسایت فروشگاهی) و اپلیکیشن مشتریان پاد به صنف پخش مویرگی چه کمکی می کند؟     صنف پخش مویرگی عمدتاً با بازاریابی محیطی و توزیع محصول توسط موزعان فروش گره خورده است. نرم افزار حسابداری پاد ویژه صنف پخش مویرگی ، تمام نیاز های اولیه از قبیل امکانات خرید و فروش – انبار […]

*    
*