نرم افزار حسابداری سنگ و افزایش فروش

۱۳۹۸-۰۵-۰۷
daftar
1111

نرم افزار حسابداری سنگ و کاربرد آن برای فروش بیشتر

 

وقتی در اینترنت کلمه ی نرم افزار حسابداری سنگ را جستجو می کنیم ، اغلب با طیف وسیعی از نرم افزار های حسابداری مواجه می شویم که هر کدام نوعی با بحث سنگ ارتباط پیدا می کنند. این نرم افزار ها با عنوان هایی مانند انواع نرم افزار های حسابداری فروش سنگ ، نرم افزار حسابداری سنگبری و یا نرم افزار حسابداری معدن سنگ و …. ارائه می شوند و هرکدام در ادامه این عناوین به شرح  امکانات خود پرداخته اند.

هدف از این مقاله این است که با توجه به گستردگی و تنوع این اطلاعات ، بتوانیم راهنمای مدیران و حسابدارن باشیم تا بتوانند نرم افزار حسابداری سنگ مورد نظر را انتخاب نمایند که نیاز های واقعی آنها را برآورده سازد.

بهترین روش برای انتخاب یک نرم افزار حسابداری سنگ مناسب این است که قبل از هر چیز ما نیاز های خود را دقیقاً شناسایی و لیست کنیم ، این لیست باید بر اساس اولویت نیاز ها تنظیم شده باشد. هرچه لیست نیاز های ما کامل تر باشد انتخاب نرم افزار برایمان ساده تر می شود. پس از تهیه لیست نیاز ها باید بدانیم گرایش شغلی ما دقیقاً چیست؟ آیا ما انبار سنگ فروشی داریم یا سنگبری هستیم و یا اینکه معدن سنگ داریم و یا حتی شغل ما ترکیبی از این موارد ذکر شده می باشد.

قبل از اینکه در ادامه مقاله به شرح لیست نیازها بپردازیم باید توجه داشته باشیم جهت تهیه ی یک نرم افزار حسابداری مناسب باید به چهار اصل دقت کنیم :

۱- نرم افزار حسابداری باید ساده باشد تا همه کاربران حتی  با سطح دانش اندک هم بتوانند به راحتی با نرم افزار کار کنند.

۲- در عین سادگی باید کامل و جامع باشد تا بتواند سطح زیادتری از نیاز های ما را پوشش دهد.

۳- قیمت مناسب و معقولی داشته باشد.

۴- از پشتیبانی معتبر و کاربردی برخوردار باشد

با توجه به این چهار اصل اساسی در انتخاب نرم افزار حسابداری ، به شرح لیست نیاز های یک کاربری که در مجموعه سنگ فعالیت دارد به ترتیب اهمیت می پردازیم :

۱ – ثبت فاکتور :

کارفرما یا حسابداری که در مجموعه های سنگ کار می کنند کالاهایی با ماهیت سنگ دارند که این سنگ ها با ابعاد مختلف خرید و فروش می شوند. به این خاطر نیاز به نرم افزار حسابداری دارند که بتوانند خرید و فروش این کالاها را با جزییات آن که شامل طول ، عرض ، قطر و مساحت می شود ثبت نمایند.

ورود هر سنگ با جزییات ذکر شده کمک می کند که بتوانیم گزارشات دقیقی با ابعاد مورد نظر خودمان ، در زمان دلخواه در دست داشته باشیم.

۲ – بهای تمام شده سنگ :

یکی از اصلی ترین نیاز های مجموعه های مرتبط با سنگ این است که بتوانند بهای تمام شده سنگ خود را به دست آورند. یک نرم افزار حسابداری مناسب باید بتواند با دریافت اطلاعات دقیق ، بهای تمام شده صحیحی ارائه دهد.

در نرم افزار پاد با با تخصیص  کلیه هزینه ها و همچنین سایر عوامل تاثیر گذار بر بهای اولیه سنگ ، بهای تمام شده سنگ را محاسبه می نماید. به این ترتیب که پس از ثبت این هزینه ها در نرم افزار حسابداری سنگ  پاد با گرفتن کاردکس سنگ ، نمایش دقیقی از فی سنگ و بهای تمام شده را می توانید داشته باشید.

۳ – ثبت و تحویل سفارشات :

در برخی از مجموعه ها مشتریان به صورت سفارشی خرید خود را انجام می دهند ، یعنی اینکه با مراجعه به محل و انتخاب سنگ پس از واریز پیش پرداخت یا کل مبلغ ، سفارش سنگ خود را ثبت می کنند. مشتریان پس از مدتی نیاز دارند که کل سفارش و یا بخشی از سفارش خود را دریافت کنند.

در این بخش به نرم افزاری نیاز است که بتواند این ثبت و تحویل سفارشات را با ذکر دقیق ابعاد ، تاریخ ، شخص فاکتور و تناژ ذخیره نماید و در مواقع لزوم گزارشات دقیقی از این سفارشات به حسابدار و مشتری ارائه دهد.

۴ – ابزار زنی :

در مجموعه های سنگ باتقاضای مشتری و یا به درخواست خود مجموعه بر روی برخی از سنگ ها ابزار زنی صورت می گیرد. از جمله ابزار زنی هایی که در این مجموعه ها انجام می شود می توان به ابزار دوبل ، سوبل ، آبچکان ، تخم مرغی و … اشاره کرد. کارفرمایان نیاز دارند در یک نرم افزار حسابداری بتوانند ابزار زنی های ذکر شده را طی فاکتور هایی ، با جزییات سنگی که مورد ابزار زنی قرار گرفته مانند طول ، عرض ، قطر و در نهایت مساحت ، به ثبت برسانند.

این ابزار زنی ها توسط شخص و یا اشخاص متخصص در این زمینه انجام می شود. کارفرمایان نیاز دارند که بدانند چه شخصی این ابزار زنی را انجام داده و هزینه این ابزار زنی چه میزان بوده است در این زمینه هم نرم افزار حسابداری سنگ پاد می تواند طی همان فاکتور ذکر شده در بالا شخص ابزار زن را اضافه نماید و با اضافه کردن مبلغ ابزار زنی به حساب شخص ابزار زن ، کارفرما و حسابدار را از وضعیت حساب این شخص مطلع نماید.

۵ – موجودی انبار :

نیاز مهم دیگری که در مجموعه های سنگ وجود دارد ، دستیابی به گزارش های دقیق و به روز از انبار می باشد. برای مدیران مهم است که بدانند در حال حاضر چه تعداد سنگ در کدام انبار وجود دارد؟ سنگ نوع الف در کدام قسمت انبار قرار گرفته است؟ همچنین اگر نقل و انتقالاتی بین انبار های مجموعه صورت گرفته شد قابل رهگیری باشد تا بتوانند کنترل دقیق و صحیحی بر موجودی مجموعه داشته باشند.

۶ – قیمت سنگ : 

هر مجموعه سنگ با مشتریان متعدد و مختلفی در حال کار کردن هستند. برخی از این مشتریان با توجه به سابقه هکماری و یا به دلایل مختلف با قیمت های خاصی معاملات خود را با این مجموعه ها انجام می دهند. مدیران نیاز دارند نرم افزاری داشته باشند که قابلیت ثبت جندین حالت قیمتی مانند نقد ، روال ، مدتی و …. را داشته باشد تا با توجه به حساب هر شخص در هنگام فاکتور زدن از قیمت مربوط به آن شخص استفاده کنند.

در نتیجه :

با توجه به اصولی و نیاز هایی که برای تهیه یک نرم افزار حسابداری سنگ لازم بود و در قسمت های قبل به آن ها پرداخته شد حال می توانیم با تطابق با نیاز های خودمان تصمیم و انتخاب صحیحی در نرم افزار حسابداری داشته باشیم. در نظر داشته باشید نرم افزار حسابداری سنگ پاد با پوشش دهی کلیه نیاز هایی که تا به اینجا به آنها پرداخته ایم می تواند کار مدیران  و حسابداران را سرعت ببخشد و گزینه مناسبی برای پیشرفت کسب و کار شما باشد… جهت آشنایی با محیط کلی نرم افزار ،می توانید به صفحه ما در سایت آپارات مراجعه نمایید. (در نظر داشته باشید که در این صفحه صرفاً آموزش های کلی ماژول های نرم افزار قرار دارد.)

جهت تسریع روند تصمیم گیری بابت خرید نرم افزار می توانید از مشاوره  رایگان کارشناسان شرکت استفاده نمایید.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۷-۱۱-۰۸

بهترین ، مناسب ترین و کاربردی ترین نرم افزار حسابداری کارخانجات سنگبری چه نرم افزاری است؟   حسابداری کارخانجات سنگ  یکی از انواع حسابداری است که شخص حسابدار علاوه بر اطلاعات حسابداری باید اطلاعات کامل و جامعی از فرآیند تولید سنگ در یک کارخانه سنگبری داشته باشد و صرف داشتن اطلاعات حسابداری به هیچ وجه […]

*    
*