نرم افزار حسابداری سردخانه بخرید!!

۱۳۹۸-۰۵-۲۳
daftar
1391

نرم افزار حسابداری سردخانه بخرید !!

 

(نرم افزار حسابداری سردخانه) :: سردخانه یک مجموعه با تاسیسات لازم جهت نگهداری محصولات کشاورزی ، مواد غذایی و یا محصولات فاسد شدنی می باشد. سردخانه به وسیله ی عوامل خنک کننده سرد شده و شرایط را برای نگهداری محصولات ذکر شده ، در طولانی مدت فراهم می کند. عوامل خنک کننده سردخانه شامل لوازم تبرید و کمپرسورها می باشد که با سایر تاسیسات و لوازم ، یک واحد سردخانه را تشکیل می دهند.

 

سردخانه ها عموماً به دسته های زیر تقسیم می شوند :

  1. ۱ – سردخانه ی زیر صفر
  2. ۲ – سردخانه ی بالای صفر
  3. ۳ – تونل انجماد

 

سردخانه ی زیر صفر :

این نوع سردخانه برای نگهداری مواد غذایی به صورت یخ زده استفاده می شود. دمای این سردخانه ها پایین تر از صفر درجه بوده و معمول ترین دمای آن ۱۸- درجه سانتیگراد می باشد. سردخانه های زیر صفر جهت نگهداری ماهی ، گوشت ، مرغ و یا سایر مواد غذایی که نیاز هست یخ زده باشند استفاده می شوند.

 

سردخانه ی بالای صفر :

در سردخانه های بالای صفر از مواد غذایی که بالاتر از دمای انجماد هستند نگهداری می شود. دمای معمول این سردخانه ها بین ۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد. سردخانه های بالای صفر مربوط به نگهداری سبزی ، میوه ، لبنیات تازه مانند شیر ، دوغ و ماست می باشند.

 

تونل انجماد :

از این نوع تونل ها برای سرد و منجمد کردن سریع مواد غذایی استفاده می شود که دمای آن ها به صورت معمول به ۴۰- درجه می باشد. با ورود مواد غذایی به این تونل ها ، دمای کالای وارد شده به سرعت به دمای ۱۸- می رساند.

 

پس از بررسی دسته بندی سردخانه ها بر اساس دما و نوع نگهداری به دسته بندی سردخانه ها بر اساس حجم و ابعاد می پردازیم. سردخانه ها بر اساس حجم و ابعاد به دو دسته ی سردخانه ی ثابت و متحرک تقسیم می شوند.

 

سردخانه ی ثابت :

سردخانه های ثابت متشکل از یک ساختمان و تاسیسات مربوط به سردخانه می باشند که با فراهم آوردن این شرایط باعث نگهداری کالاهای مورد نظر در مدت زمان طولانی در سالن های سردخانه می شوند. این نوع سردخانه ها همانطور که از نامشان پیداست ثابت بوده و دارای اتاق یا انبار های مجزا برای نگهداری کالا می باشند.

 

سردخانه ی متحرک :

سردخانه های متحرک سردخانه هایی هستند که به صورت اتاقک ساخته می شوند و بر روی وسایل نقلیه مانند کامیون ، وانت و … نصب می گردند. این اتاقک ها به لوازم و وسایل برودتی متصل هستند و جهت حمل و نقل کالاها از یک مکان به مکان دیگر به کار گرفته می شوند. در این سردخانه ها عموماً از گاز فریون استفاده می شود و نوع کار و عملکرد آن ها با سردخانه های ثابت کاملاً متفاوت است.

 

چرا نرم افزار حسابداری سردخانه ؟!

در هر صنف فعالیتی که افراد در آن مشغول به کار هستند دغدغه هایی جهت محاسبات روند کاری مجموعه وجود دارد. مدیران سردخانه ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و نیاز هایی در بخش حسابداری سردخانه خود دارند. نیاز های حسابداری سردخانه را می توان با یک نرم افزار حسابداری سردخانه که امکانات جامعی داشته باشد ، تحت پوشش قرار داد و دغدغه های مدیران را مرتفع ساخت. یکی از این نرم افزار ها با این ویژگی ، نرم افزار حسابداری سردخانه پاد می باشد. در ادامه  مقاله با بررسی این موارد ، راهکارهایی از نرم افزار حسابداری سردخانه پاد جهت کمک به حسابداران و مدیران ارائه خواهد شد.

 

۱ – انتقال کالا در سردخانه :

سردخانه ها از سالن و اتاق های مختلف تشکیل شده اند. در بعضی مواقع نیاز است که کالا و موادی که در حال نگهداری از آنها هستیم از سالنی به سالن دیگر منتقل شوند. در نرم افزار حسابداری سردخانه پاد می توانید این نقل و انتقال را با ثبت فاکتور انتقال بین انباری انجام داده و هر کالا را در انبار مربوط به خود جایگذاری کنید. از امکانات دیگر این ماژول می توان به صدور رسید ورود انبار ، حواله خروج در زمان خروج بار ، گزارش و رسید ضایعات اشاره کرد.

 

۲ – شماره مرسله :

در سردخانه ها هر روزه تعداد زیادی بار به مجموعه وارد و از آن خارج می شود. نیاز است که مدیر و حسابدار مجموعه بدانند که این بار متعلق به چه شخصی است و در چه تاریخی وارد و یا خارج می شود. امکانی که نرم افزار حسابداری سردخانه پاد جهت این رهگیری قرار داده است شماره مرسله می باشد. بار از لحظه ورود که با فاکتور ورود به انبار به مجموعه وارد می شود ، شماره مرسله می گیرد. پس از آن در کلیه مراحل با همین شماره مرسله در فاکتور ها ثبت می شود. در نتیجه مدیر و حسابدار با استفاده از این شماره مرسله می توانند گزارشات دقیق و به موقعی از کالاهای سردخانه داشته باشند.

 

۳ – شناسایی انواع خدمات :

در برخی موارد مشتریان از سردخانه درخواست انجام خدمات بر روی بار وارد شده به سردخانه را دارند ، که این خدمات شامل رنگ آوری میوه ها و صیفی جات ، سورت و بسته بندی بار و … می باشد. دراین مرحله نرم افزار حسابداری پاد ابتدا کلیه این خدمات را ثبت می کند. در تاریخ انجام خدمات برای شخص مورد نظر ،  با قید نام کالا ،  شماره مرسله و نوع خدمات صورت گرفته ،  فاکتور خدمات آن شخص را صادر می کند. طی این فاکتور حسابدار می تواند گزارش هزینه فرد را جهت انجام این خدمات در تاریخ مشخص داشته باشد ، همچنین درآمد مجموعه را از انجام این خدمات برآورد نماید.

 

۴ – صدور صافی :

 یکی دیگر از قابلیت های نرم افزار حسابداری سردخانه پاد صدور صافی می باشد. در سردخانه ها تعدادی از بارها به صورت امانی از مشتریان دریافت می شود ، این بار در سردخانه به صورت امانت باقی می ماند تا خدمات ذکر شده در بالا انجام شود و یا محصول به مرحله آماده به فروش برسد. بعد از آن که مسئولین سردخانه این بار به فروش رساندند جهت ارائه صورت هزینه های صورت گرفته بر کالاهای فروش رفته ، صافی طبق شماره مرسله صادر می کنند.

این صافی می تواند با محاسبه ی کارمزد فروش ، به صورت کارمزد فروش مستقیم یا کارمزد کل فروش ، یا هر دو ارائه شود. همچنین صافی ثبت بستانکاری صاحب بار را با کسر هزینه ها به صورت خودکار انجام می دهد.

 

نرم افزار حسابداری سردخانه

نرم افزار حسابداری سردخانه

 

۵ – ثبت اطلاعات باغداران :

مدیران سردخانه روزانه با افراد و باغداران زیادی در ارتباط هستند که با هر کدام معاملات جداگانه ای انجام می دهند. درج و نگهداری اطلاعات این باغداران از نکات حائز اهمیت برای مدیر می باشد. در نرم افزار حسابداری سردخانه با ثبت معاملات انجام شده طی فاکتور ها و سند این امکان را برای مدیر و حسابدار فراهم می سازد که در مواقع نیاز اطللاعات کامل از شخص باغدار و معاملات انجام شده در دست داشته باشند.

 

در آخر…

با ذکر مباحث مورد نیاز حسابداری یک سردخانه و ارائه راهکار های نرم افزار حسابداری پاد تا این قسمت توانسته ایم بخشی از قابلیت های این نرم افزار را به شما همراهان گرامی معرفی نماییم. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات بیش تر می توانید با کارشناسان پاد تماس حاصل فرمایید و یا به کانال آپارات پاد مراجعه نمایید تا در انتخاب مناسب ترین نرم افزار برای فعالیت شما ، همراه شما عزیزان باشند.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۹-۰۵-۲۰

به یک حسابدار موفق تبدیل شوید   برای اینکه بدانیم چگونه یک حسابدار موفق شویم اول باید بدانیم حسابداری چیست و حسابدار کیست ؟ حسابداری چیست ؟ حسابداری زبان اعداد و ارقام مالی است . این علم زبان تجارت است و زیر مجموعه رشته های مهندسی محسوب می شود . حسابداری سیستمی است که در […]

۱۳۹۹-۰۵-۱۱

خرده فروشی و آنچه درباره آن بدانید   می توان گفت از روزی که بشر به این نتیجه رسید که باید برای تامین مایحتاج خود از محصولات دیگران استفاده کند و تبادلات صورت گرفت، خرید و فروش نیز به وجود آمد . در ابتدا مبادله کالا به کالا بود و رفته رفته با به وجود […]

۱۳۹۹-۰۵-۰۱

شرکت ها و انواع آن   تاسیس شرکت یکی از راه هایی است که افراد مختلف با تاسیس آن به اجرای امور اقتصادی و کسب درآمد می پردازند . اما اینکه شرکت آنها با چند نفر شکل بگیرد ، سرمایه گذاران چه کسانی باشند ، قرار است چه مدت فعالیت کند یا در چه حوزه […]

۱۳۹۹-۰۴-۱۲

استهلاک دارایی ها و روش محاسبه آن یکی از مباحثی که برای برخی حسابداران چالش ایجاد می کند بحث استهلاک دارایی های ثابت در سازمان ، شرکت یا کارخانه می باشد . به علت تنوع در دارایی ها و تنوع در محاسبات انتخاب روش مناسب برای محاسبه استهلا باید با بررسی های دقیق صورت گیرد […]

۱۳۹۹-۰۲-۱۵

ترازنامه و کاربرد آن در حسابداری همانطور که در تعریف حسابداری آمده است هدف از حسابداری ، ارائه اطلاعات مالی به اشخاص تصمیم گیرنده داخل و خارج از سازمان می باشد تا بتوانند با توجه به این اطلاعات مالی تصمیم گیری های خود را انجام دهند. مثلاً اگر یک مجموعه بخواهد وام و یا تسهیلاتی […]

۱۳۹۸-۱۱-۲۹

آموزش بستن حساب ها در حسابداری به صورت کلی عملیات حسابداری در دو دوره زمانی انجام می شود که این دو دوره  شامل طول دوره مالی و پایان دوره  مالی می باشد. حال این سوال پیش می آید که دوره مالی چیست ؟ جهت تعیین و ضعیت سود یا زیان هر واحد تجاری مدت فعالیت […]

*    
*