شیوه های نوین بازاریابی در اصناف

۱۳۹۷-۱۰-۰۹
padiranc_us3er9ad1ran
1551

با توجه به رقابت روز افزون صنایع و کسب و کار ها در اصناف مختلف ، نیاز به تبلیغات و جذب مخاطب در این شرایط روز به روز بیشتر احساس می شود و در این میان علاوه بر تحلیل درست شرایط هزینه و درآمد کسب و کار از طریق نرم افزار حسابداری ، می بایست شیوه های بازاریابی و تبلیغات را افزایش داد.

نرم افزار حسابداری در زمینه بودجه ریزی سازمان می تواند کمک شایانی کند ولی در حال حاضر شاهد حجم انبوه تبلیغات بدون برآورد میزان بازگشت سرمایه آن هستیم…به نظر شما علت چیست؟؟

در گذشته بازاریان و شرکت های تجاری از روش های فیزیکی همانند پخش تبلیغات کاغذی (همانند تراکت) ، اعزام بازاریاب فروش و یا ارسال نامه های پستی درب محل مشتری بهره می گرفتند ; اما هم اکنون چنین شیوه های منسوخ شده و تنها اعزام بازاریاب در بین شرکت های پخش انجام می شود.

در این مقاله به تعدادی از این روش ها می پردازیم :

ابتدا در نظر داشته باشید که هر یک از این روش ها به تنهایی کارساز نیست و شما به عنوان مدیر فروش و یا فروشنده یک محصول می بایست در بکار گیری شیوه های بازاریابی متنوع و مبتکرانه عمل کنید

۱ – به مشتریان خود اعتبار بدهید

سعی کنید با ارائه اعتبار قبلی و یا جوایز و آفر ، این حس را در مخاطب خود القا کنید که چنانچه از شما خرید کند علاوه بر اینکه کالا یا خدماتی را خرید کرده ، امتیاز ویژه ای بدست آورده و یا در خرید بعدی سهم امتیاز خوبی خواهد داشت _ نرم افزار حسابداری پاد مشابه این منو به همراه تحلیل جامع در صنف پخش مویرگی قرار داده است.

۲ – یک پیشنهاد فروش برای مشتری خود بفرستید که تازه از شما خرید کرده است.

اگر به عنوان مثال مشتری شما لباسی از شما خریده است، می‌توانید نامه‌ای برای او بفرستید و ضمن تشکر از خرید قبلی به اطلاع او برسانید که برای خـرید بعـدی به طـور مثال از تخفیف ۲۰ درصدی برخوردار است. برای اینکه بتوانید این پیشنهاد را به فروش نزدیک کنید، برای پیشنهاد خود زمان تعیین کنید.

۳ – داشتن خبرنامه ویژه مشتریان

آیا می‌دانید هزینه‌ی فروش به یک مشتری جدید شش برابر بیشتر از فروش به مشتری قدیمی است؟ شما با استفاده از خبرنامه می‌توانید بازاریابی را بر روی مشتریان قدیمی خود متمرکز کنید. اگر هزینه‌ی خبرنامه‌ی چاپی برای شما زیاد است، می‌توانید با استفاده از پست الکترونیک این کار را با هزینه‌ی بسیار پایینی انجام دهید. در خبرنامه می‌توانید همیشه پیشنهاد فروش ویژه‌ای را به مشتری قبلی خود ارائه کنید.

۴ – علت و دلیل ارائه دهید

چرا مشتریان کالای شما را انتخاب کنند؟   ___   آیا کیفیت خدمات شما بهتر است؟   ___   قیمت شما منصفانه است؟ 

**مشخص کنید که چه مزیت هایی نسبت به رقبای خود دارید.

۵ – می توانید از استراتژی همکاری نام تجاری (Co_Branding) استفاده کنید

گاهی شرکت ها و مؤسسات برای ارتقاء محصول خود اقدام به تولید محصول مشترک با نام تجاری بینابین می کنند که این شیوه به بنگاه های کوچک و نوپای اقتصادی پیشنهاد می شود.

۴ – ارسال پیامک هدفمند __ می توانید از پنل ارسال پیامک نرم افزار حسابداری پاد نیز کمک بگیرید

ارسال پیامک با اینکه در مدت زمان تقریبا کوتاهی کهنه شد ولی چنانچه به صورت هدفمند اقدام کنید می تواند شیوه ی مناسبی برای بازاریابی باشد… در این شیوه دقت کنید که شماره های تماس مشتریان شما به صورت ایمن روی پنل اینترنتی یا نرم افزار حسابداری شما بارگذاری شوند.

۶ – اگر می توانید محصولتان را سفارشی سازی کنید

این شیوه در سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان بهترین شیوه بازاریابی و تبلیغات توسط شرکت Apple ارائه گردید و شاید در آن زمان کمتر کسی معنای راهبردی آنرا متوجه می شد…هم اکنون شاهد هستیم که نسل جدید گوشی های هوشمند Iphone Xs به صورت سفارشی نیز با نام مشتری رو طرح گوشی توسط وبسایت ای شرکت قابل ارائه می باشند که این روش حس بسیار خوبی از مالکیت برند را به خریدار آن می دهد.

۷ – نواحی فروش اطراف‌تان را بشناسید.

جمعیت شناسی به معنای تفکیک ناحیه‌ای است که در آن زندگی می‌کنید یا قصد خدمت رسانی دارید. مثلا چه تعداد تهرانی، شهرستانی، افغانی و غیره در آن جا وجود دارد. سطوح درآمد چگونه است؟ تعداد صاحب خانه‌ها و غیره. این‌ها اطلاعات مهمی هستند چون اگر این ناحیه استطاعت محصول شما را نداشته باشد یا آن را نخواهد آن وقت حتی قبل از آن که دست به کار شوید از کسب و کار کنار گذاشته شده‌اید.

بعضی شیوه های تبلیغات نیز وجود دارند که سرمایه گذاری زیادی نیاز دارند که البته اصطلاحاً در ابتدا کمپینی برای اینگونه تبلیغات طراحی می شود…برای مثال تبلیغات بنری (با استفاده از چهره های مشهور) در خیابان ها و تیزر های متعدد تلویزیونی یا بازاریابی های اپلیکیشنی از این دسته به حساب می آیند.

سعی کردم در ابتدای مقاله نظر شما را به تبلیغات نوین جلب کردم ولی در واقع تعداد زیادی از این شیوه ها به صورت ابتکاری در هر صنف باعث تغییر در شرایط فروش آن صنف می گردد ; پیشنهاد می کنم برای تحلیل بودجه سازمان و یا کسب و کار خود و ایجاد راهکارهای افزایش فروش ، ابتدا نمایی وسیع (نقشه باز) کسب و کار خود را روی کاغذ بکشید و سعی در حل کردن نواقص و خلل های راه حل های فروشتان کنید.

البته قید می کنم که فضای مجازی – داشتن یک وبسایت مناسب و دیجیتال مارکتینگ از اصول ابتدایی بازاریابی در بیشتر اصناف می باشد ، در مقالات بعدی راجع به این موضوع بیشتر توضیح خواهم داد

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۷-۱۰-۰۹

تقریباً مدت زمان زیادی از ورود نرم افزار  ERP در کسب و کار های ایران نمی گذرد و شاهد رشد روز افزون نیاز شرکت های تجاری و بعضاً کسب و کار های متوسط (از لحاظ حجم پرسنل و تنوع فعالیت) هستیم. در واقع در ابتدا ، کسب و کار ها از نرم افزار های مجزا […]

*    
*    

برچسب ها