راهنمای خرید نرم افزار حسابداری

۱۳۹۸-۰۴-۲۰
padiranc_us3er9ad1ran
788

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری

 

با رشد روز افزون تکنولوژی و دانش بشری و به طبع آن افزایش نیاز ها ، دیگر روش های قدیمی و سنتی جهت پیشبرد امور حسابداری پاسخگو نیازهای کارفرمایان و حسابدارن نیست ، در نتیجه باید از ابزاری برای انجام صحیح امور حسابداری در جهت سرعت بخشیدن به کار و همچنین دقیق انجام شدن آن استفاده کرد ، این ابزار می تواند یک نرم افزار حسابداری  جامع و کامل باشد.

در واقع این برنامه حسابداری باید بتواند با ثبت و تنظیم کلیه ی مراحل حسابداری ، مدیریت دخل و خرج مجموعه ها را بر عهده بگیرید.

هر فرد و یا هر مجموعه برای تهیه یک نرم افزار حسابداری مناسب پس از بررسی و طبقه بندی نیاز های خود ، درخواست هایی بابت خرید نرم افزار حسابداری دارد مشخص می کند. پس از تعیین این درخواست ها با یک سری سوالات مواجه خواهد شد. سوال هایی از قبیل:

۱- کدام نرم افزار حسابداری برای پوشش کلی روند کاری ما مناسب است؟

۲- کدام نرم افزار بهترین کارآیی را دارد؟

۳- آیا نرم افزار حسابداری از امنیت کافی برای ذخیره اطلاعات ما برخوردار است؟

۴- آیا پس از خرید نرم افزار حسابداری ، آموزش کافی ارائه می شود ؟

و ….

 

خرید نرم افزار حسابداری

 

تغییرات هر روزه در دنیای دیجیتال و فناوری و همچنین تغییرات و پیشرفت هایی که در استاندارد های حسابداری رخ می دهد باعث شده نرم افزار های متنوع و مختلفی به بازار ارائه شود.

در ادامه قصد داریم با برشمردن ویژگی ها و معیار های یک نرم افزار حسابداری ، در فرآیند خرید یک نرم افزار مناسب کسب و کار شما ، کمکی کرده باشیم…برای مثال یک مدیر رستوران یا یک حسابدار صنف کشتارگاه را در نظر بگیرید… این فرد برای خرید نرم افزار حسابداری رستوران یا مثلاً نرم افزار حسابداری کشتارگاه نیاز به داشتن دانش کافی دارد که در این مقاله در اختیار شما قرار میدهیم.

 

۱- کاربری آسان :

اولین و مهم ترین معیاری که یک نرم افزار حسابداری می تواند داشته باشد ، کاربری آسان است.  کاربری آسان به این معناست که منو های نرم افزار از لحاظ گرافیکی ساده باشند و برای کاربرانی که دانش کمتری از حسابداری دارند و یا مهارت زیادی در کار با کامپیوتر ندارند نیز جوابگو باشد.

با در نظر گرفتن این معیار ، یک نرم افزار حسابداری باید تمامی امکانات ، از قبیل ثبت تمامی فاکتور های مربوط به خرید و فروش ، پوشش کلیه ی بخش انبار داری ، ثبت کلیه ی مباحث چک و خزانه داری ، ثبت هزینه ها و به طور کلی ثبت تمامی امور حسابداری را در برگیرد.

 

۲ – سرعت بالا :

نرم افزار حسابداری منتخب شما باید بتواند در ورود اطلاعات ، تهیه ی خروجی و گزارش گیری سرعت بالایی داشته باشد. در نظر داشته باشید که یک برنامه حسابداری مناسب باید به سه شیوه ی Excel ، PDF ، WORD خروجی بگیرد. همچنین بحث پردازش اطلاعات و سرعت فاکتور زدن ، یا باز کردن چندین قسمت در کنار یکدیگر از جمله امکانات مناسب نرم افزار می باشد.

 

۳- آموزش کاربردی :

شرکت فروشنده ی نرم افزار حسابداری می بایست شما را در تمامی مراحل کار با نرم افزار پشتیبانی نماید. منظور اینکه شما بتوانید در کمترین زمان و راحت ترین شکل ممکن به منابع آموزشی نرم افزار خود دسترسی داشته باشید… شرکت نرم افزار حسابداری پاد همواره آموزش های خود را به صورت تلفنی – آنلاین – ویدیویی و حضوری ارائه می دهد. 

 

۴- اطمینان در ذخیره اطلاعات :

یکی از نگرانی هایی که در کار با نرم افزار های حسابداری وجود دارد ، از بین رفتن اطلاعات وارد شده در نرم افزار است ، در این زمینه نرم افزاری بر سایر نرم افزار ها برتری خواهد داشت که با تدابیری که برای حفظ اطلاعات حسابداری موجود در نرم افزار  انجام می دهد ، احتمال از بین رفتن اطلاعات کاربران را به صفر رسانده و از این طریق اطمینان خاطر را برای کاربران ایجاد کرده باشد…نرم افزار حسابداری پاد به سه شکل اطلاعات را ذخیره می نماید:

۱- ذخیره ی اطلاعات به صورت اتوماتیک و ساعتی در محلی دلخواه                   ۲- ذخیره ی اطلاعات در حافظه جانبی                 ۳- ذخیره ی اطلاعات چنانچه سیستم ناگهانی از دسترس خارج شود

 

۵- گزارش و تحلیل :

مخاطبان نرم افزار حسابداری با توجه به نوع کار و سلیقه شخصی خود ، نیاز به گزارشات تخصصی و مطابق با روند کار دارند که مشخصاً یک سیستم نرم افزاری طراحی شده ، تمامی نیاز های آن ها را پوشش نمی دهد. در نتیجه دو راه حل وجود دارد : یکی اینکه نرم افزار حسابداری سیستم گزارشگیری خیلی دقیق و متنوعی داشته باشد یا برنامه دارای سیستم گزارش ساز مجزا برای کاربران مشکل پسند باشد…ما در طراحی محصول خود ، این دیدگاه را در نظر گرفته ایم و تمامی گزارشات کاربران و همچنین سیستم گزارش سازی را در محصول گنجانده ایم. همین امر موجب افزایش رضایت مشتریانمان از این محصول کاربردی بوده است.

 

۶- پیشتبانی :

بعد از تهیه نرم افزار و دریافت کامل آموزش ها ، حسابدار کار خود را با نرم افزار آغاز می کند…امکان دارد حین انجام کار با برخی از سوالات که مربوط به چگونگی عملکرد منو های نرم افزار است رو به رو شود. باید برای رفع این سوالات به بخش پشتیبانی شرکت مراجعه کند.

تیم پشتیبانی نرم افزار می بایست متشکل از افرادماهر در زمینه های زیر باشد:

۱- دانش کامل حسابداری 

۲- مهارت کار با کامپیوتر 

۳- اشراف کامل بر نرم افزار حسابداری

افراد پشتیبانی با دارا بودن این ویژگی ها می توانند راهنمای کاربران نرم افزار خود باشند تا کاربران بتوانند استفاده صحیحی از نرم افزار داشته باشند.

 

۷- قابلیت بروز رسانی :

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد ، دنیای فناوری و همچنین استاندارد های حسابداری همواره در حال رشد و تغییر می باشد. نرم افزاری در این زمینه موفق خواهد بود و یا به اصطلاح پویا به حساب می آید که بتواند با توجه به نیازهای روز حسابداری و دریافت نقطه نظرات کاربران ، تغییرات مطلوب را ایجاد کرده و همواره در پی رشد و گستردگی مجموعه نرم افزاری خود باشد.

 

در پایان مقاله :

اگر شما هم قصد خرید نرم افزار حسابداری برای کسب و کارتان دارید ، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فروش شرکت ما استفاده نمایید… چرا که مشاوران مجموعه ، اشراف بهتری روی صنف شما داشته و با دریافت نیاز شما ، می توانند راهنمایی جامع تری در حیطه ی کسب و کارتان ارائه دهند .

 

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۹-۰۵-۲۰

به یک حسابدار موفق تبدیل شوید   برای اینکه بدانیم چگونه یک حسابدار موفق شویم اول باید بدانیم حسابداری چیست و حسابدار کیست ؟ حسابداری چیست ؟ حسابداری زبان اعداد و ارقام مالی است . این علم زبان تجارت است و زیر مجموعه رشته های مهندسی محسوب می شود . حسابداری سیستمی است که در […]

۱۳۹۹-۰۵-۱۱

خرده فروشی و آنچه درباره آن بدانید   می توان گفت از روزی که بشر به این نتیجه رسید که باید برای تامین مایحتاج خود از محصولات دیگران استفاده کند و تبادلات صورت گرفت، خرید و فروش نیز به وجود آمد . در ابتدا مبادله کالا به کالا بود و رفته رفته با به وجود […]

۱۳۹۹-۰۵-۰۱

شرکت ها و انواع آن   تاسیس شرکت یکی از راه هایی است که افراد مختلف با تاسیس آن به اجرای امور اقتصادی و کسب درآمد می پردازند . اما اینکه شرکت آنها با چند نفر شکل بگیرد ، سرمایه گذاران چه کسانی باشند ، قرار است چه مدت فعالیت کند یا در چه حوزه […]

۱۳۹۹-۰۴-۱۲

استهلاک دارایی ها و روش محاسبه آن یکی از مباحثی که برای برخی حسابداران چالش ایجاد می کند بحث استهلاک دارایی های ثابت در سازمان ، شرکت یا کارخانه می باشد . به علت تنوع در دارایی ها و تنوع در محاسبات انتخاب روش مناسب برای محاسبه استهلا باید با بررسی های دقیق صورت گیرد […]

۱۳۹۹-۰۲-۱۵

ترازنامه و کاربرد آن در حسابداری همانطور که در تعریف حسابداری آمده است هدف از حسابداری ، ارائه اطلاعات مالی به اشخاص تصمیم گیرنده داخل و خارج از سازمان می باشد تا بتوانند با توجه به این اطلاعات مالی تصمیم گیری های خود را انجام دهند. مثلاً اگر یک مجموعه بخواهد وام و یا تسهیلاتی […]

۱۳۹۸-۱۱-۲۹

آموزش بستن حساب ها در حسابداری به صورت کلی عملیات حسابداری در دو دوره زمانی انجام می شود که این دو دوره  شامل طول دوره مالی و پایان دوره  مالی می باشد. حال این سوال پیش می آید که دوره مالی چیست ؟ جهت تعیین و ضعیت سود یا زیان هر واحد تجاری مدت فعالیت […]

*    
*