بهترین نرم افزار حسابداری رستوران چیست؟

۱۳۹۸-۰۵-۱۶
padiranc_us3er9ad1ran
1516

بهترین نرم افزار حسابداری رستوران چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

 

روند پیشرفت حسابداری رستوران ها

 

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی ، شاهد پیشرفت روزافزون صنعت غذا و رستوران ها هستیم. همانطور که شما هم مسلماً میدانید ، بهترین نرم افزار حسابداری رستوران می تواند موجب مدیریت و کنترل هر چه بهتر رستوران شود. در قدیم نهایت مدرن بودن یک رستوران ، حضور یک گارسون خوش تیپ و با ادب بود و ثبت سفارشی که به صورت دستی و روی کاغذ انجام می گرفت. اما در حال حاضر حداقل مکانیزه بودن یک رستوران سالنی ، وجود یک نرم افزار حسابداری جامع و ثبت سفارش با تبلت یا موبایل می باشد. بیشتر رستوران دار هایی که با مجموعه ما و یا مجموعه های مشابه تماس می گیرند ، تقاضای امکانات جدیدی مطابق با سلیقه ی خود دارند. نمونه ویدیوی یک رستوران تماماً مکانیزه را رد پایین مشاهده نمایید  

 

 

همانطور که گفته شد در حال حاضر هر سیستم رستورانی به دنبال یکتا کردن سالن خود و بهینه سازی روند رضایت مشتریانش می باشد. در نتیجه بهترین نرم افزار حسابداری رستوران ، نرم افزاری است که امکانات زیر را برآورده نماید :

 1. ۱- مکانیزه سازی روند ثبت سفارش و تولید غذا
 2. ۲- یکپارچه بودن سیستم تولید رستوران و انبار 
 3. ۳- ارتباط با صندوق فروشگاهی مکانیزه
 4. ۴- ارتباط سیستم حسابداری با فروش (مثل وبسایت یا اپلیکیشن سفارش مشتریان)
 5. ۵- سیستم گزارشگیری راه دور برای مدیران رستوران که بتوانند هر جایی گزارش کلی از روند کار مجموعه داشته باشند

پیش بینی فروش با بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

 

اصل رعایت هدف گذاری برای فروش یک رستوران یا هر کسب و کار دیگری ، مهم و ضروری است. این اصل نه تنها به مدیران رستوران، جهت کنترل ضایعات مواد غذایی کمک می کند بلکه موجب مدیریت بهتر برای برنامه ریزی و سفارش تهیه غذا می شود. به طور متوسط این پیش بینی فروش برای چهار تا شش هفته آینده تنظیم می شود.

روند اخیر فروش ممکن است شما را به این نتیجه برساند که برای روز و هفته های آینده به مقدار مشخصی از غذا و کارکنان نیاز دارید. اما اگر به انتهای هفته نزدیک شوید ممکن است این روند دچار تغییر شود. هر کسی که در رستوران کار کرده به خوبی با شلوغی تعطیلات آخر هفته آشنایی دارد.

در هنگام پیش بینی فروش خود، موارد پایین را نیز در نظر داشته باشید. بهترین نرم افزار حسابداری رستوران نرم افزاری است که هدف گذاری های فروش شما را مطابق موارد گفته شده ثبت کند.

 1. ۱- تغییرات فصلی
 2. ۲- تقویم کسب و کار
 3. ۳- شرایط آب و هوایی
 4. ۴- فعالیت رقبا و آنالیز مشتریان 
 5. ۵- موقعیت مکانی کسب و کار شما
 6. ۶- سطح برخورد و قوت مدیریت رستوران شما

 

کسب وفاداری مشتریان با بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

 

افرادی که به طور منظم به رستوران شما سر می زنند، کسانی هستند که احتمالا به برنامه های وفاداری و باشگاه مشتریان می پیوندند. بنابراین، چگونه باید تعداد مراجعات یک مشتری را افزایش داد؟

مشتریان وفادار شما چیزهای کوچک را به روشهای بزرگ به یاد خواهند آورد. اهمیت یادگیری نام مشتریان دائمی خود را دست کم نگیرید، از آنها در مورد هفته ای گذراندند سوال کنید یا از آنها بپرسید که همان سفارش همیشگی را می دهند. مشتریان پرمراجعه از پیشخدمتی که چهره، نام یا غذای مورد علاقه آنها را به یاد دارد قدردانی خواهند کرد.

پس از بدست آوردن قدردانی و احترام نسبت به کسب و کار خود از جانب مشتریان وفادار، اکنون زمان آن است که با ظرافت شروع به ارائه پاداش ها، پیشنهادهای رزرو و ترویج کنید. مشتریان وفادار باید احساس کنند که شما به آنها توجه خاصی دارید.

 

باشگاه مشتریان_بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

باشگاه مشتریان_بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

 

چه نوع پاداشی برای رستوران من مناسبه؟

 

روند امروز نشان می دهد که وفادارترین مشتریان شما برای ثبت سفارش ها یا درخواست کالا یا خدمات شما از تلفن های همراه خود بیشتر از هر چیز دیگر برای پاداش استفاده می کنند. با یک اپلیکیشن سفارشگیر همراه یا یک وبسایت که دارای ناوبری ساده است، اطمینان حاصل نمایید که پاداش ها قابل دسترسی هستند و مشتری شما به سادگی توجه شما را حس می کند. هنگامی که آنها در اپلیکیشن شما ثبت نام می‌کنند و به باشگاه مشتریان می پیوندند، آدرس های ایمیل آنها را دریافت کرده و برایشان ایمیل هایی جهت فرصت های جدید پاداش یا تبلیغ های ویژه ارسال نمایید. مشتریان به جای مشاهده مبلغی که خرج کرده اند، امتیازات وفاداری خود را دنبال می کنند. چندین راه برای جمع آوری امتیاز مشتریان وجود دارد:

 

کارت باشگاه یا کارت عضویت: کارت وفاداری رستوران می تواند در قالب یک کارت پاداش یا یک کارت هدیه باشد. به جای پرداخت با کارت های بانکی، مشتریان خود را تشویق کنید که با کارت وفاداری خود پرداخت کنند. مشتریان شما از این گزینه سریع و آسان استقبال می نمایند و رستوران قادر است با استفاده از کارت وفاداری به راحتی وضعیت باشگاه مشتریان را به وسیله یک سیستم فروش (POS) ردیابی کند. به علاوه اینکه برند شما معتبرتر شده و هر زمان بخواهید برای افزایش فروش خود جشنواره گذاشته و حساب مشتریان را شارژ می کنید. پس از تعداد معینی از خرید، رستوران می تواند به مشتری با یک پیشنهاد ویژه، غذا یا نوشیدنی رایگان یا هر چیز دیگر پاداش دهد.

 

پانچ کارت:  پانچ کارت یک راه آسان برای پیگیری خرید مشتری است. هر بار که او یک آیتم را خریداری می کنید و کارتش پانچ می شود یک قدم به دریافت آیتم رایگان نزدیک می گردد. اگر چه تمام مشتریان نمی خواهند این کارت ها را با خود به صورت روزانه حمل کنند اما این نوع برنامه های پاداش وفاداری می تواند به باشگاه مشتریان شما کمک نماید. به عنوان مثال، مشتریانی که به طور مرتب بستنی برای دسر سفارش می دهند می توانند پس از دهمین پانچ، یک بستنی رایگان پاداش بگیرند.

 

سیستم پاداش خودکار توسط نرم افزار حسابداری رستوران:  زمانی که افراد با کارت بانکی خود هزینه غذا را پرداخت می نمایند به صورت خودکار آنها را برای برنامه های وفاداری و باشگاه مشتریان رستوران ثبت نام کنید. سیستم POS یا سیستم پایگاه داده شما می تواند برای پیگیری مشتریان وفادار بسیار مفید باشد. ایمیل و تاریخ تولد آنها را در پایگاه داده خود وارد نمایید و برای روز تولد یک هدیه رایگان به آنها دهید یا پیام های شخصی برای مناسبت های مختلف برایشان ارسال کنید.

 

رسید پرداخت:  از رسید پرداخت به عنوان راهی برای بازاریابی برنامه پاداش مشتری استفاده کنید. در رسید پرداخت یک لینک وب سایت برای شرکت در مسابقه یا یک پیشنهاد ویژه قرار دهید تا مشتریان وفادار شما بتوانند در صورت تمایل به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. اگر مشتريان در روزهای آتی این رسید را همراه خود داشتند می توانند یک قهوه رایگان دریافت نمایند یا بر روی یک آیتم تخفیف بگیرند.

 

در پایان…

 

بهترین نرم افزار حسابداری رستوران ، نرم افزاری است که تمامی موارد بالا را داشته باشد. هدف ما در شرکت نرم افزار حسابداری پاد ارائه محصولی بی عیب و کاربردی است که بتواند تا حد ممکن نیاز مدیران و حسابداران رستوران ها را برطرف نماید. شما همراهان عزیز می توانید جهت مشاهده امکانات محصول و ویدیوهای کلی آموزش نرم افزار به کانال آپارات پاد  مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی
۱۳۹۹-۰۵-۲۰

به یک حسابدار موفق تبدیل شوید   برای اینکه بدانیم چگونه یک حسابدار موفق شویم اول باید بدانیم حسابداری چیست و حسابدار کیست ؟ حسابداری چیست ؟ حسابداری زبان اعداد و ارقام مالی است . این علم زبان تجارت است و زیر مجموعه رشته های مهندسی محسوب می شود . حسابداری سیستمی است که در […]

۱۳۹۹-۰۵-۱۱

خرده فروشی و آنچه درباره آن بدانید   می توان گفت از روزی که بشر به این نتیجه رسید که باید برای تامین مایحتاج خود از محصولات دیگران استفاده کند و تبادلات صورت گرفت، خرید و فروش نیز به وجود آمد . در ابتدا مبادله کالا به کالا بود و رفته رفته با به وجود […]

۱۳۹۹-۰۵-۰۱

شرکت ها و انواع آن   تاسیس شرکت یکی از راه هایی است که افراد مختلف با تاسیس آن به اجرای امور اقتصادی و کسب درآمد می پردازند . اما اینکه شرکت آنها با چند نفر شکل بگیرد ، سرمایه گذاران چه کسانی باشند ، قرار است چه مدت فعالیت کند یا در چه حوزه […]

۱۳۹۹-۰۴-۱۲

استهلاک دارایی ها و روش محاسبه آن یکی از مباحثی که برای برخی حسابداران چالش ایجاد می کند بحث استهلاک دارایی های ثابت در سازمان ، شرکت یا کارخانه می باشد . به علت تنوع در دارایی ها و تنوع در محاسبات انتخاب روش مناسب برای محاسبه استهلا باید با بررسی های دقیق صورت گیرد […]

۱۳۹۹-۰۴-۰۴

بازاریابی در کسب و کار   امروزه رقابت در بازار از مهمترین نکاتی است که مدیریت هر مجموعه به آن توجه می کند . هر شرکت ، کارخانه و مجموعه ای که می خواهد به موفقیت برسد می تواند با کمک اصول بازاریابی و جذب مشتری به این هدف دست یابد . بازاریابی از مراحل […]

۱۳۹۹-۰۲-۱۵

ترازنامه و کاربرد آن در حسابداری همانطور که در تعریف حسابداری آمده است هدف از حسابداری ، ارائه اطلاعات مالی به اشخاص تصمیم گیرنده داخل و خارج از سازمان می باشد تا بتوانند با توجه به این اطلاعات مالی تصمیم گیری های خود را انجام دهند. مثلاً اگر یک مجموعه بخواهد وام و یا تسهیلاتی […]

*    
*