برنامه CRM و فرصت های فروش

۱۳۹۸-۰۶-۲۰
daftar
813

برنامه CRM و فرصت های فروش

 

CRM مخفف کلمه ی  Customer Relationship Managment به معنی مدیریت روابط مشتری  است. مدیریت ارتباط مشتریان شامل مجموعه ای از فعالیت ها و خدمات است که برای جذب ، نگهداری و ارائه خدمات به مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. فرض بفرمایید شما مدیر یک شرکت هستید ، اگر از شما سوال شود که در روند کاری خود بر چه مسائلی تمرکز و تاکید داری بی شک از افزایش سود شرکت و افزایش بهره وری به همراه کاهش هزینه ها نام خواهید برد.

 

می دانیم که جهت کاهش هزینه می بایست راه های مختلفی مانند راه های زیر را انجام داد :

  1. ۱ – کاهش هزینه ی تبلیغات از طریق انتخاب یک منبع تاثیرگذار به جای چند منبع مختلف و هزینه بر
  2. ۲ – مدیریت دقیق بر خرید مجموعه
  3. ۳ – کنترل موجودی و بررسی چگونگی مصرف موجودی

و بسیاری عملکرد دیگر که همه ی ما تا حدودی با آنها آشنا هستیم. اما مبحث مهم و اساسی بحث افزایش سود می باشد.

 

افزایش سود در یک مجموعه با تبدیل شدن زنگ خور ها یا مراجعه کنندگان به مشتری انجام می گیرد. کلیه درآمد یک کسب و کار از مشتریان آن حاصل می شود. محصول یک کسب و کار به خودی خود درآمدزا نخواهد بود مگر اینکه مشتریان آن محصول را خریداری کنند. CRM قرار است به گونه ای ارتباطی بین شما و مشتریان برقرار کند تا تک تک مشتریان حس کنند که از مشتریان خاص شما هستند.

در بازار امروز مشتریان برای انجام خرید خود چندین گزینه پیش رو دارند بنابراین ایجاد ارتباط و درک مشتری از اولین تماس و مراجعه تا آخرین مرحله ی حضورش در مجموعه ، نکته ی با اهمیتی خواهد بود. همچنین اینکه همه ی پرسنل شرکت به اطلاعات حاصل از این ارتباط اشراف داشته باشند بحث مهمی است. مدیریت ارتباط با مشتریان رهگیری اطلاعات حاصل از ارتباط پرسنل و مشتری را آسان می کند و اشتراک گذاری را برای پرسنل به راحتی میسر می سازد.

 

اهداف CRM

  1. ۱ – با وجود سی آر ام خدمات بهتر و ارزنده تری به مشتری ارائه می گردد.
  2. ۲ – فروش محصولات تا حد زیادی سرعت و روند دقیق تری می گیرد.
  3. ۳ – به اشتراک گذاشتن اطلاعات جامع مشتریان ، به پرسنل فروش جهت انجام زودتر پرسه فروش کمک می کند.
  4. ۴ – با ایجاد ارتباط قوی با مشتریان قبلی ، مشتریان جدید ایجاد می کند.  
  5. ۵ – فرآیند بازاریابی و فروش را ساده تر می نماید.

 

برنامه CRM

برنامه CRM

 

 

برنامه CRM

 

هرکسب و کار چه کوچک و چه بزرگ باشد چرخه ی آن از سه مرحله ی بازاریابی ، فروش و پشتیبانی تشکیل می شود. در قسمت بازاریابی هر مجموعه طبق کار خود و محتویات محصول خود تبلیغات و بازاریابی انجام می دهد. حال در نظر بگیرید که از هر تبلیغی که انجام می دهیم یکسری افراد با مجموعه ی ما آشنایی پیدا خواهند کرد. هرکدام از این افراد برای کسب و کار ما فرصت تلقی می شوند. هریک از این فرصت ها ممکن است در آینده منجر به فروش شوند و یکی از مشتریان ما شوند.کار یک برنامه CRM بعد از مرحله بازاریابی شروع می شود ، نرم افزار کلیه ی ارتباط مجموعه با مشتریان بالقوه و بالفعل را ثبت و  نگهداری می نماید ، فروش را منسجم و منظم می کند و گزارش های صحیح و جامعی در این زمینه به شما نمایش می دهد.

به این طریق نرخ تبدیل فرصت به مشتری شما را به شکل چشم گیری افزایش می یابد ، آمار فروش های مجدد مجموعه ی شما را بالا می برد و خواه نا خواه درصد بالایی از هزینه های تبلیغات مجموعه را کاهش خواهد داد. یکی از نرم افزارهای کارآمد و پرکاربرد در این زمینه ، نرم افزار CRM پاد می باشد. در ادامه ی مقاله با شرح ویژگی های این نرم افزار به معرفی یک برنامه CRM می پردازیم.

 

طراحی قالب :

 

 در هر مجموعه با توجه به نوع کار ، تعداد پرسنل ، نوع محصولات و … نیاز به یک قالب خاص جهت ثبت و نگهداری اطلاعات وجود دارد. در نرم افزار سی آر ام پاد با امکان ایجاد و طراحی قالب دلخواه خود می توانید با توجه به کسب و کار خود قالبی مطابق سلیقه ی خود طراحی کنید و بتوانید استفاده ی بهینه و جامعی از قالب خود داشته باشید.

 

مدیریت کمپین بازاریابی :

 

همانطور که در طراحی قالب گفته شد ، شما می توانید در زمینه بازاریابی نیز به تعداد بازاریاب ها و نوع کار طراحی یک قالب داشته باشید . برنامه CRM پاد کلیه اطلاعات و امور انجام شده ی بازاریابان را ثبت کنید ، بدانید کدام بازاریاب کدام یک از فرصت ها را برای شما ایجاد کرده است و یا کدام بازاریاب یک فرصت را برای شما به مشتری تبدیل کرده است. در نهایت از طریق قالب های طراحی شده دقیق خود در CRM می توانید ، گزارش گیری از کار هر بازاریاب به تفکیک یا به صورت تجمیعی داشته باشید.

 

مدیریت پیگیری و تماس ها :

 

هر فرصت پس از آشنایی با مجموعه ی ما نیاز به پیگیری از جانب پرسنل دارد تا بتوانند ارتباطی قوی بین خود و مجموعه احساس کند و پس از طی پیگیری ها به یک مشتری تبدیل شود. مدیر و پرسنل نیاز دارند بدانند هر مشتری در چه تاریخی و توسط چه شخصی پیگیری شده است ؟ چه اطلاعاتی بین فرصت یا مشتری و پرسنل رد و بدل شده است و … در برنامه CRM پاد با وجود بخش پیگیری و تماس ها می توانید کلیه تماس ها را با ذکر جزیات رهگیری نمایید و در تماس های بعدی و نتیجه گیری ها از این اطلاعات بهره کافی را ببرید.

 

داشبورد مدیریتی :

مدیران مجموعه ها به دلایل مشغله های کاری امکان دارد چندین ساعت یا چندین روز در مجموعه حضور نداشته باشند در این صورت نیاز دارند تا گزارش دقیقی از کارکرد پرسنل و وقایع رخ داده در مجموعه داشته باشند. داشبورد مدیریتی پاد با امکان اتصال به برنامه CRM پاد می تواند این قابلیت را برای مدیران فراهم کند که با ایجاد ارتباط از راه دور با گوشی همراه یا تبلت خود کلیه گزارشات مجموعه را مشاهده کنند و اگر نیاز به ورود اطلاعاتی داشته باشند وارد برنامه CRM خود نمایند.

 

کارتابل پرسنل :

در برنامه CRM پاد با وجود کارتابل کلیه وظایف پرسنل مشخص می گردد ، هر کاربر با کاربری خود می تواند وارد کارتابل خود شده کار روزانه خور را مشاهده نماید و وضعیت کارهای خود را که انجام شده یا انجام نشده و یا در حال انجام است را ثبت نمایند. مدیر نیز می تواند با مراجعه به کارتابل هر پرسنل آگاهی از چگونگی انجام وظایف محول شده به پرسنل خود را داشته باشد.

 

مدیران و پرسنل در زمینه های کاری مختلف در صورت نیاز به نرم افزار حسابداری برای صنف خود می توانند به کانال ما در سایت آپارات مراجعه نمایند و ویدیو های نرم افزار حسابداری پاد را جهت آشنایی با محیط این نرم افزار مشاهده نمایند. برای تهیه برنامه CRM نیز می توانند به سایت ما مراجعه فرمایند و با مطالعه جزییات و امکانات این نرم افزار انتخاب مناسبی داشته باشند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری مقاله در شبکه های اجتماعی